Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » X Faktor, csak én szenvedek...

X Faktor, csak én szenvedek ennyire tőle?

Figyelt kérdés

Soha nem nézek ilyesmit, mert nem szeretem a kereskedelmi csatornákon lejátszott hazug, provokatív, manipulatív műsorokat. A mai napon viszont megy már a legeleje óta - és már sírok, annyira röhejes az egész. (Nem szurkolok senkinek, és irigy sem vagyok, még mielőtt valaki ezzel jönne.)


Csak én vettem észre kb kerek 3 perc leforgása alatt, hogy itt nem tehetséget keresnek, hanem egy nagy hangú, egy a médiával kompatibilis "példaképnek" valót, aki tökéletesen képes azonosulni a média által elvárt követelményeknek? Ezeket a hatszázszor eljátszott dallamokat nem hinném hogy a "nyertes" írná meg (gondolok itt nagy slágerekre, amiket ilyen "tehetség"kutatók nyertesei énekelnek el). És egyediségről, újdonságról beszélnek egy olyan műsorban, ahol az első perctől kezdve más emberek dalait éneklik el?


2014. nov. 29. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nemcsak te. Sőt, még überelni is tudlak. Családunk klasszikus zenével foglalkozik, és jókat mosolygunk vagy csak simán a fejünket csóváljuk az ilyen műsoroknál. Egy zeneműveszeti egyetemen a leggyengébb felvételiző is többet tud, mint ezek a tehetségesnek beállított énekesek. Alapvető zeneelmélettel sincsenek sokszor tisztában, kottaolvasásról nem beszélve.
2014. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, azon filózol, hogy tehetséget keresnek-e avagy micsodát. PÉNZT keresnek, méghozzá rengeteget. Az amúgy is piacvezető RTL-nek ez a legnézettebb műsora. A királyi tévén látható egy komolyzenei tehetségkutató műsor, találd ki, hányan nézik!

Ami engem illet, a Faktornak az első részeit szoktam nézni, a beválogatást, az roppant mulatságos. Közben azonban többnyire megkedvelek egy-két embert, aztán utána érdekel, mi lesz velük. A jelen szériában már csak Juli meg esetleg a nagyon tehetséges ám még igencsak kölyök kicsi lány érdekel, ezért nem szenvedem végig az egész rétestészta műsort, hanem e két résztvevő szereplését megnézem utólag a neten, néha többször is.

2014. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!