Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » M. Telekom IPTV szolgáltatásáb...

M. Telekom IPTV szolgáltatásában hány streamet jár egy előfizetéshez?

Figyelt kérdés

Mivel az ÁSZF pongyolán fogalmaz, a kérdés azokhoz szól akinek ilyen előfizetése van és tapasztalatból tudja, hogy mit kap a pénzéért!


ASZF szerint ezt nyújtja a szolgáltató:

"Egy előfizetői végponton egyidejűleg maximum 3 videó kapcsolat (stream) használható; vagy egy vevőegységen, vagy megosztva egy háztartáson belül több vevőegység között."


1. Abban az esetben, ha felvétel opciós szolgáltatást veszek és felvevős set top box-ot kapok. (1 vagy 2 vagy 3 stream jár e?)

2. Abban az esetben, ha az 1. pont mellé még egy sima set top boxot is előfizetek. (1 vagy 2 vagy 3 stream jár e?)

3. Abban az esetben, ha az 2. pont mellé még egy harmadik set top boxot is előfizetek. (1 vagy 2 vagy 3 stream jár e?)

4. Mikor jár egyszerre a 3 stream? Egyáltalán jár e vagy csak adható???


2015. jan. 9. 18:23
 1/5 anonim válasza:

Ha nem felvevős set top boxod van, és csak 1 akkor 1 db.

többi esetén sávszélességtől is függ, és, hogy milyen területen laksz, adsl, kábel, vdsl, optika...

Ha rögzítős a box, és hd streamed is van, akkor alapesetben ha hd adást nézel akkor plusz egy, ha sdt, akkor 3 stream 1 set top boxal. Ezt úgy tudod elérni, kettőt sdt rögzítesz, és mégegyet nézel, vagy kölcsönzöl. Vagy 3-at rögzítesz és egy rögzítettet játszol. Vagy egy hdt nézel egyet rögzítesz, vagy 1 hdt, 1sdt rögzítesz és egy felvett adást nézel. (Ez VDSL területen nálunk kb, 20-25 Giga sebesség jön a tvnek) a terület elosztó doboza a házunk mellet van. A vezetékek egész jók, ahol gyengébb a teljesítmény úgy tudom lehet kevesebb stream szálat ad a rendszer.,adslnél 2. Slot volt anno. Optikánál értelemszerűen többet is kéne bírnia, de nem biznisz nekik sok szálat kiosztani, inkább vetetni fognak veled még egy előfizetést, és behúznak egy második csatlakozást ha pl. 6 set top boxot akarnál. Mondjuk 6 szálat egy optika simán vinne, ha nem hdt nézel mindegyiken.


Mi pár éve teszteltünk még nem forgalmazott iptv szolgáltatásokat, , bár a slotokat közvetlenül nem befolyásolta, de közvetetten igen, nem kellett felvenni, mert akkor vissza lehetet tekerni a műsorokat 3 órával, ha azokat a csatornákat nem rögzítetted, csak odakapcsoltál. Nagyon fain volt, kár, hogy nem vezették be végül. Ilyensokr nem a set top box rögzített, a serverről tudtad visszatekerni. Akkor annyira hozzászoktunk kb. 1-1.5 évig használtuk, hogy most 2 évvel utána is még tiszta gagyi így, hogy nincs ez a funkció.

2015. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Sajnos nekem a problémám oka még mindíg nem derűlt ki, ezért továbbmegyek.


Sávszélesség van, a terület koaxos ezért nem műszai a probléma.

Az ASZF (amit szerződtem) azt írja, hogy egyidőben maximum 3 sztream használható egy vevőegységen (vagy ha több van akkor megosztva).

Hát nekem kettő van felvétel opcióval és csak kettő sztreamem van. És nincs hd elősizetésem.



Szerintem az M. Telekom nem az ASZF-ében megfogalmazott szolgáltatást nyújtja.

És állításuk szerint amit én kapok azt adják másnak is.


Az ASZF-ben sehol sem olvasható olyan, hogy amennyiben műszakilag a hálózat bírja, akkor ezt és ezt kapod avagy nem kapod.


Nálam nem hivatkoztak műszaki okokra. Fizessek a HD-ra elő és 3 sztemem lessz.


Tehát a kérdés, miért nem kapom meg azt amit leszerződtem?

2015. jan. 19. 07:48
 3/5 anonim válasza:

Értelek, és kívánom, hogy sikerüljön.

Ne legyen igazam, de arra figyelj, hogy az afszből amitt kivettél, abban maximut ír, és lehetőségről van szól. És ezek a streamek szétosztva, több box esetén. Ez a szabály pont azt betonozza be amit az előző válszban is írtam, hogy hiába van nálad sávszélessg, ha több streamet akarnál 3- nál akkor mindenképp új előfizetés és plusz új csatlakozás szükséges. (De ebben azzal, hogy "maximum 3 lehet" az én értelmezésem szerint nem arra hivatkozik, hogy garantál 3 stremet, csak az elvi plafon ennyi)


Tehát az idézett afszpont a megfogalmazásából egy valakitől, valamitől(szolgáltató egyéb szabályától ) függő rendelkezés. És a szolgáltató érdekeit védi.

Ha az lenne benne, hogy x. Streamet biztosít, vagy garantál, az után kutyakötelessége lenne biztosítani.


De azért ne add fel, ha sikerült szólj! Amúgy mi a hd streamet megrendeltük, megkaptuk a plusz stremet, majd mikor lemondtuk a stream maradt, csak a hd adók nem lettek láthatóak. Egy hónapra is meg lehetett rendelni anno( hűség nélkül le lehett mondani). Esetleg próbáld ki, Korábban az elsó hónap ingyen volt hd esetén, hátha most is.

2015. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy kinek van igaza, hiszen arra sincs írott szabály (legalábbis amit eddig láttam), hogyha három setopboxom van, akkor három stream is jár vele. Az eddig tapasztaltak alapján a T azt is megtehetné, hogy csak egyet ad és ezzel is eleget tesz az ASZF-nek, amiben nincs leírva mikor miért és mennyi jár.

Döbbenet, hogy csak a józan paraszri észre hagyatkozhatunk egy IP alapú szolgáltatásnál!

2015. jan. 19. 13:05
 5/5 anonim válasza:

A szolgáltatónak nem érdeke szabályozni, mint a mobilinternetnél, mert törv. Kötelezi, hogy meg kell jelolni a minimumot garantált. így ott ezt rakták be: garantált 0/0kbs a sebesség. Elképzelem milyen vicces lenne, hogy tv-s afszbe beírják garantált 0stream :)))

Azert, nem érdeke magától ezt beleírni, mert ha jogi útra tereled, akkor akkor vallalasa őt kötné, így meg akkor se tudod lemondani, ha mondjuk (pl, adsl központra túl sok előfizetőt kötnek) a szolgáltatás pocsék minőségűvé válna. Állandóan lefagyna, kimerevedne a kép ha 2 streamet használsz egyszerre. Így nem köti őt semmi felelősség, ha a hálózata nem bírja. Erre azért még családon belül is láttam példát. Lemondani ezért a hibáért,pl. nem is tudod míg hűséged van, pont azért mert az aszfben se a szerdozeskoteskor nem garantálják neked.


Próbáld ki esetleg ezt a hd-s megrendelem lemondom történetet.


Nekünk megmaradt a hd videoteka is, hiaba lemondtuk a hd csomagot, havi díjat a plusz streamert, nem kell fizetnunk. És tudnánk hdt is kölcsönözni ha akarnánk. De irreálisan drága. Amúgy 2006-7 óta van iptvnk, de mára sok értelmét nem látom, állítólag indul idén a netflix, meg mojo itthon is. Én ezért tutti nem hosszabbítom meg a hűséget sem pont ezért, meg egy okosabb tvvel kényelmesebb és kifizetődőbb.


Sok sikert!

2015. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!