Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Vásároltam mindigtv dekódert+k...

Robihege kérdése:

Vásároltam mindigtv dekódert+kártyát 6hónaposat. Neten keresztül aktiváltam a kártyát de nincs adás de jó a lefedetség. Teendő?

Figyelt kérdés

2015. márc. 15. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Először azt írod, hogy nincs adás, majd azt hogy jó a lefedettség.


A kérdés tehát az, hogy a kódolatlan csatornák közül a TV2, az RTL Klub és az Euronews jönnek, de a kódoltakat nem nyitja a kártya, vagy semmi sem jön, csak valahol azt írták, hogy jó a lefedettség nálad?

2015. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó a lefedetség,szlovák csatornák jönnek de messze vagyok a szlovák határtol! Markiza,joj,stv rtl meg a többi magyar nincs a kodolatlanokat se fogja,se a kártyásakat!
2015. márc. 15. 12:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor elsőként az antennát kellene beállítanod, hogy tudd fogni a magyar adásokat. Ha jönnek a kódolatlanok közül a TV2, az RTL Klub és a Euronews, akkor jönni fognak a kódoltak is.
2015. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ezt hogy tudom beállítani?
2015. márc. 15. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Az antennának valamelyik magyarországi adó felé kellene néznie. Régebben, amikor még analóg adások voltak a magyar adásokat tudtátok fogni jó minőségben, földi antennával (nem parabola)? Ha igen, melyik adótoronyról?


Ami még eszembe jutott, hogy további probléma, hogy a szlovák adások vertikális polarizációval sugároznak, míg a magyarok horizontálissal, tehát lehet az antenna sem megfelelő a magyar adások vételéhez.


Milyen antennát használsz? Tető, vagy szoba?

2015. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Zsír új szoba antennát ezért vettem de amúgy van tető antennánk hasznáaton kívül csak koax csatlakozó kellene! Analóg korszakba is szoba antennám volt 3 csatorna m1 tv2 rtl!azt tudom merre volt fordítva de hogy milyen toronyrol vette a jelet az jó kérdés!
2015. márc. 15. 13:05
 7/7 anonim válasza:

Először is tényleg mindenképp be kellene jöjjenek az ingyenes csatornák, m1, m2, RTL Klub, TV2, Duna, Euronews.


Ha egyiket sem találja a boxod, akkor vagy rossz az szobaantennád, vagy a te pozíciódnál túl kicsi a MindigTV jelerőssége a szobaantennás vételhez, van ilyen, ilyenkor sajnos muszáj az irányított tetőantenna!


Tetőantenna iránybaállítását házilag is meg lehet csinálni, ha ért egy kicsit hozzá az ember, nagy segítség lehet a [link] oldal, ez megmutatja hol vannak hozzád legközelebb adótornyok és pontosan milyen irányba forgasd az antennát, én is ezt használtam. Kicsit bonyolult az oldal és agyalni kell rajta egy darabig, míg megérti az ember, hogy használja.


Ha valakinek meg nem sikerül saját kézzel, akkor célszerű szakembert hívni, az azonnal megmondja milyen antenna kell és másodpercek alatt beállítja neked profin.

2015. márc. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!