Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Németországban hogyhogy...

Németországban hogyhogy ennyire népszerű az Eurovízió?

Figyelt kérdés

Már több helyen olvastam, hogy a németek körében nagyon népszerű, holott szegények elég szerencsétlenek; 1956 óta mindösszesen 2-szer nyertek. Idén is az utolsó helyen végeztek (mondjuk szerintem pedig idén nagyon jók voltak, na mindegy).

Az angol Wiki is ezt írja: "Although German contestants have had varied levels of success, public interest remains high and the contest is one of the most watched events each year."

Mi az oka ennek a népszerűségnek?

Az pl. érhető, hogy a svédek élnek-halnak az Eurovízióért, hiszen az egyik legsikeresebb nemzet, plusz a hazai előválogató, a Melodifestivalen is hihetetlenül színvonalas.


2015. máj. 26. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Erről még nem is hallottam, hogy a Németeknél ilyen népszerű lenne:O

Én úgy tudtam, hogy az Ausztrálok vannak oda érte nagyon.

Ezért is versenyezhetett idén Guy Sebastian.

Én úgy tudom h csak egyszer nyertek 2010-ben, de akkor ezek szerint többször.

Sajnos elég szerencsétlenek, de ha megnézed a nagy országok közül mind az..Franciaország,Egyesült Királyság, és hát ugye Németország sosem jutnak a 20. helynél előrébb.

Arról ne is beszéljünk, hogy Ann Sophie száma szerintem a top 10be legalább elfért volna(ha nem előrébb), erre 0ponttal az utolsók???? Ez nem bírom felfogni...

A svédekről megint csak ne beszéljünk mert szerintem hatalmas igazságtalanság, ahogy a Melodifestivalenen minden évben külön döntenek az országok a nyertesről, mert így kb. biztos h mindig a topban lesznek az eurovízión is...

Szóval fogalmam sincs, miért ilyen népszerű Németországban az eurovízió, ha szegények minden évben megszívják:(

2015. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy tudom, hogy csak egyszer nyertek 2010-ben."


Rosszul tudod, volt egy győzelmük 1982-ben. Nicole nyert 161 ponttal, és az Ein Bisschen Frieden c. Dallal, ami a Neoton Família Egy kis nyugalmat c. dalát ihlette

2020. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!