Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A fiatalok nagy része miért...

A fiatalok nagy része miért engedi át magát ennyire az agymosásnak, miért hagyja, hogy magyarságtudatát teljesen leépítsék?

Figyelt kérdés

Nem az idejét jobban eltölteni nem tudó, mint a fiatalságot fúró koros emberként teszem fel a kérdést, hogy "ezek a mai fiatalok, bezzeg az én időmben...". 18 éves lány vagyok, büszke a magyar értékekre, kultúrára, jelképekre, történelemre. Nem nézek kereskedelmi csatornákat, mert butítanak, értéket nem közvetítenek. Amerikából átvett műsorok olcsó utánzata, népbutítás ezerrel. Ez és ehhez hasonló dolgokat sugároz, semmi mást. Inkább néznék délutánonként kulturális műsort, dokumentumfilmet, magyar történelmi filmeket, mint a Mónika show-ban verekedő fogatlan cigányokat. Pl. az a műsor... Mi az, ha nem butítás, a magyarok teljesen hülyének nézése, hogy ilyennel meg lehet őket etetni??? Miről van szó, ha nem erről???

Saját környezetemben tapasztalom, hogy a fiatalok egy része - nem is kicsi része -, még azt sem tudja, hogy mikor volt Trianon, mi volt az egyáltalán... Nem ismerik királyainkat, jelképeinket, kultúránkat... Ellenben azt kívülről fújják, hogy mi van éppen Győzikével, Fekete Pákóval, Hajdú Péter családi életét... Mikor akarják már jól megreformálni, sőt (!) akár teljesen eltörölni ezt az agyszennyezést, ami a kereskedelmi adókból folyik???


2010. márc. 6. 09:46
 1/7 anonim válasza:
Szia! Én egy 20 éves lány vayok, és én is ugyanígy gondolkodom, mint Te. Engem is zavar, ami manapság megy, ráadásul anyukám is megszállott Mónika show néző, persze ő már változni úgysem fog, csak a vicc kedvéért nézi, viszont engem is zavar, hogy sok (majdnem) velünk egykorú embereket nem érdekel a történelmünk, és az olyan dolgok, amiből tanulni tudnánk, stb. Örülök, hogy vannak még hozzám hasonló emberek. :) Egyébként idén érettségizel? (Keri20)
2010. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Örülök, hogy Te is így gondolod! :) Az én szüleim sem vetik meg ezeket a műsorokat, sajnos... Zavar engem is, főleg, hogy tudom, ahogy írtad, nem csak ők, hanem nagyon sok korukbeli ezeket a műsorokat nézi... Néha kinyilvánítom a nemtetszésemet, de akkor azt mondják, hogy én ehhez még úgysem értek, mondjam csak... Más az értékrendem, mint nekik, ez tagadhatatlan.

Igen, idén érettségizek. :))

2010. márc. 6. 10:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Hello Lányok!

A kérdést úgy tetted fel, hogy "a fiatalok nagy része"! Miközben írod,(írjátok) hogy a szüleitek is, akik már azért nem tinik. Nincs itt semmi agymosás!!


Én büszke magyar vagyok, aki szereti hazáját, és szeret itt élni. Sokáig őriztem hagyományunkat, néptáncoltam. Még ma is leginkább népzene szól a szobámban. De! Eszembe sem jutna bántani a kereskedelmi csatornákat, sőt meg is nézem a rajta lévő műsorokat. A két dolog nem összeférhetetlen!


Semmi baj nincs ezekkel az adókkal,csupán megfelelően kell kezelni az ott látottakat. El kell fogadni, hogy van egy réteg akit ezek kötnek le. (tiszteletben kell tartani)

Tudtommal vannak olyan csatornák is, ahol rengeteg kultúra van. De elhiheted, ha nem lennének kereskedelmi csatornák, csak olyanok amik kultúrát közvetítenek, az a réteg akkor sem nézné.


Lehet, hogy liberális vagyok, de színesen szép a világ!

2010. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, a kérdésben tényleg a fiatal korosztály áll. A kérdést feltehettem volna általánosan is vagy a középkorúakra, esetleg az idősebbekre vonatkoztatva, de elsősorban a fiatalok miértjei foglalkoztatnak most ebben a témában.

Igen, van olyan csatorna, ami kulturálisabb értékeket közvetít, de nem sok... Az is elfogadható lenne, ha a kereskedelmi csatornák műsorra tűznének pár "könnyebb" műsort, mert van olyan réteg valóban, amelyik azt szereti, de ez az egész már elment vadliberális, népbutító irányba, ez már nem jó...

2010. márc. 6. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Én büszke vagyok a magyarságomra, sok mindent tudok a hazámról, és lehetőségeim szerény kerete között próbálok visszaadni mindent neki, ha már itt nevelkedtem fel (17 vagyok). De ha tévét akarok nézni, akkor tévét is fogok! Szörnyű dolog az RTL, meg a TV2, de könyörgöm, vannak rajta jó filmek is, nem csak a Maúnika meg a Győző. Úgyhogy remélem nem fogják sem refornálni, eltörölni meg pláne nem a kereskedelmi csatornákat. Akinek van a sz@rokra igénye, az majd talál máshol, akinek meg eddig sem volt, annak nem fog sírni a szája. De ha eltörlik a csatornákat, és nem tudom majd hol nézni a DR Csontot meg a Gyilkos elméket, akkor b@szódjon meg mindenki, aki vinnyog a tévé miatt.
2010. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
80%

Én is bűszke vagyok a hazámra de nem beszélek erről folyton, más dolgok is vannak az életben. Ha az embernek van már gyereke, munkája, egy lusta párja, nem biztos hogy a nap végén egy Trianoni emlékfilm kikapcsolja.

Ha egy műsor nem tetszik elkapcsolok.

2010. márc. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy a nap 24 órájában Trianoni emlékfilmet és hasonlókat vetítsenek... Kell pár külföldi sorozat, ezt én is tudom. Igen, példásul Gyilkos elmék. (Én nem nézem, de tudom, hogy sokan igen.) Viszont azt továbbra is fenntartom, hogy meg kellene reformálni, mert nagyon sok szennyet is közvetít, ami nem kellene oda!
2010. márc. 7. 09:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!