Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A Trónok harcába miért istenit...

A Trónok harcába miért istenitik annyira ezt a Stannis manust? Melisandre nélkül sehol nem lenne.

Figyelt kérdés
Eleve az elején mikor megszülte neki azt a démonivadékot. Anélkül Renlyék eltaposták volna secperc alatt. Már a létezését is a vörös nőcinek köszönheti.

2015. aug. 5. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Akár hogy nézzük, ő volt a legalkalmasabb a trónra Westerosban. Harcban edzett stratéga, tapasztalt nagyúr. Simán elfoglalta volna Királyvárat (ha nem pont akkor érkezik meg Tywin) és jó eséllyel Derest is.


Ugyan akkor a hatalomért bármit megtesz: a saját vérét is feláldozza. De igazságos, racionális az embereivel és szereti a családját. Az 5. évadban pedig kritikus ponthoz ér a karaktere, amikor mindent egy lapra feltesz Melisandre jóslatában bízva. Én kifejezetten szerettem a karakterét. Benne láttam a figurát, aki képes lenne kormányozni a birodalmat. Most, hogy meghalt Daeneris-en kívül senki nincs, aki a trónra ülhetne, de én erősen kérdőjelezem az ő képességeit is ezen a téren.

2015. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Azért mennek a "Stannis the Mannis" mémek meg hasonló dolgok, mert durván odaszólogat, nyersen megmondja amit gondol.


A könyv jobban adja a karaktert.Ő Robert örököse, tehát a jog szerinti uralkodó, azonban a nép és a Lordok nagyrésze sem szereti őt, de ellenére a trónra akar ülni. Nem azért, mert vágyik rá,hogy király legyen, hanem mert jog szerint őt illeti és azt akarja,hogy minden a törvényeknek megfelelően történjen. És ezért nem adja fel, hanem addig megy, míg a trónra nem ül vagy meg nem hal. Szerintem Donal Noye (az Éjjeli Őrség tagja) jellemezte őt a legjobban. Nem tudom,hogy magyarra pontosan hogyan fordították, de az a lényege,hogy a Baratheon testvérek közül Robert volt az igazi acél. Stannis a vas, fekete, kemény, erős, de rozsdásodik és hamarabb eltörik, mintsem meggörbülne. Renly pedig a réz, szép, fényes, de nem ér semmit a nap végére.

Plusz pl. számomra Stannis sokkal viccesebb karakter, mint Tyrion, mivel a jelleméből kifolyólag sosem tudni biztosan,h komolyan beszél vagy csak gúnyolódik.

Plusz az elmaradhatatlan fogcsikorgatás mikor vmi felhúzza az agyát :D

2015. aug. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtatóak a véleményetek. Majd talán ha elkezdem a 2. könyvet és nem csak a sorozatból ismerem jobban átjön. :D

Ha jól tudom a 2. kötetben bukkan fel. De ha ott is ugyanígy van, hogy Melisandre árnygyereke öli meg Renly-t és ő semmit se csinál akkor nekem ne mondja senki, hogy nélküle sokkal jobb sora lenne. Mert igazából csak ezen akadtam fenn. :D

Meg van ez a bizonyos Stannis vs Daenerys versengtetés, amiben azért kis igazat adnék Varysnak, mmint hogy egy királyt/királynét szeretnie is kell a népnek. Nekem úgy tűnt Stannis pont ezért bukott meg, mert szerethetetlen volt. Senki nem állt mellé önszántából.

A Baratheon fivérekről nekem az jött le, hogy Robert volt a legjobb harcos, Stannis a legjobb hadvezér, de Renly lett volna a legjobb király.

2015. aug. 5. 19:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem egyik se lett volna jó király a 3-ból. Robertet lerombolta Lyanna halála, Stannist nem szereti senki, Renly szerették, de ő többet adott a külsőségekre, mint az igazán fontos dolgokra.

A könyvben Stannis "árnyéka" először Cortnay Penroset, Storm's End várnagyát ölte meg, mert nem akarta odaadni Stannisnek Edricet, Robert fattyát. Aztán Stannis nyílt mezőn akarta legyőzni Renlyt, de Melisandre elintézte őt hamarabb.

2015. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha jobban belegondolok, először talán Renlyt ölte meg Melisandre, majd csak azután vonultak Storm's End ellen és mivel az egy ősi (valszg a legelső) és bevehetetlen erőd/vár, ezért küldte megint az árnyat Cortnayra.
2015. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na szevasz...kétszer is? A nagy stratéga. :D
2015. aug. 5. 23:11
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Érdemes megnézni, hogy Stannis harci kudarcainak mik voltak az okai. Lehet, hogy nem szerették, de még mindig alkalmasabb lett volna a trónra, mint Renly, vagy később bárki más. Nem a vezetői képességével volt probléma. Persze nem védeni akarom, csak a karakteréről írom a gondolataim. Többszörösen rászolgált a halálára.
2015. aug. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, kétszer. De Renlyt nyílt terepen akarta legyőzni igazi csatában,h mindenkinek megmutassa,h ő a keményebb. Csak hát
2015. aug. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, kétszer. De Renlyt nyílt terepen akarta legyőzni igazi csatában,h mindenkinek megmutassa,h ő a keményebb. Csak hát Melisandre közbelépett.
2015. aug. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Stannis nem igen ellenkezett. Marha kemény lett volna, eltiposták volna hamar.
2015. aug. 6. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!