Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Már lehet a reklámokban más...

Már lehet a reklámokban más termékeket fikázni?

Figyelt kérdés
Például: X jobb az Y terméknél itt és itt, ezért vegye X-et.
2015. aug. 29. 01:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik reklámokra gondolsz?
2015. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

candibene teva vs. canesten

saballo vs prostamol uno

2015. aug. 29. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy ezekről a reklámokról lesz szó, de javaslom hallgasd végig figyelmesen a reklámokat. Mindkét reklámban elmondják, hogy a két termék hatóanyaga azonos, hatékonysága azonos, a különbség a termék árában rejlik a TEVA termékének javára.


Ilyen összehasonlítások mindig is voltak még a televízióban is, csak nem ilyen reklám formájában, hanem 15-20 éve a pl. a reggeli tévéműsorokban (amikor még nem Berki Krisztiánok herevasalásáról szóltak) hasonlították össze például a különböző üzletláncokban forgalmazott termékek árait. Vagy éppen a napilapok közöltek összehasonlításokat.

2015. aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De ez úgymond nem csak a terméket reklámozza, hanem egy másik termék ellenére reklámozza. Szóval nem csak népszerűséget kap a termék, mint egy sima reklámnál, hanem a másik termék még veszít is.

Nem tudtam, hogy ilyet lehet.

2015. aug. 29. 09:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 1-2 évben jelentek meg ezek, nekem is fura, szerintem változott az erre vonatkozó szabályozás.
2015. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek a reklámok nem a termék minőségét vonják kétségbe a másik termék kárára, hanem csak és kizárólag az árát hasonlítják össze. Az ilyen összehasonlítások sosem voltak tiltottak, csak nem ilyen formában jelentek meg. Például az Auchanban igen gyakran ki van állítva egy bevásárolókocsi tele termékkel, mellé pedig kinagyítva egy-egy blokk, mely ugyanannak a termékmennyiségnek az árát tartalmazza a Tesco-ban és a Sparban.
2015. aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2015. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!