Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért nem működik a 3D-s...

Miért nem működik a 3D-s szemüveggel otthon a 3D filmecske?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés tudom, de nem értek hozzá...

Adott egy sima Samsung Led TV és mozibol vett 3D szemüveg.

Neten találtam 3D-s filmecskét ( https://www.youtube.com/watch?v=3m7t0eNg5Z8 )


Mi az oka, hogy nem 3D ben látom?

Valaki adna egy magyarázatot, nagyon érdekel :)



2015. okt. 21. 18:06
 1/3 csigusz27 ***** válasza:
kell hozzá 3D-tv (monitor),3D-film,3D-szemüveg
2015. okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez piros-zöld, úgynevezett "anaglyph" 3D, és ha nincs anaglyph szemüveged, nem fog menni.


Ahogy az előző is mondta, kell egy 3D TV is, és nem mindegy, hogy aktív vagy passzív szemüveged van (általában a moziból elhozhatós passzív, kivéve az iMaxesek, de abban nem vagyok biztos, hogy elhozható).


Az aktív szemüveg gyakorlatilag úgy működik, hogy minden másodpercben, szemenként 120-szor (vagy 60-szor nem tudom) "megvillan", amit te persze nem látsz, és minden. 2. villanás kitakarja a 3D egyik sávját, így látod a 3D-t.


A passzív szemüveg egyik szeme csak a páratlan, a másik csak a páros pixelsorokat látja (tehát bal oldal 1,3,5,7 stb., jobb oldal 2,4,6,8 stb. 1920-ig ha full HD), így érve el a kitakarást.

2015. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bizony-bizony. Nem akarom ugyanazt leírni, de így van!
2015. okt. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!