Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért van nappal több reklám...

Miért van nappal több reklám mint éjjel a kereskedelmi csatornákon?

Figyelt kérdés

Egy ideje megfigyeltem, hogy éjjel 1-6 között szinte nincs is reklám a kereskedelmi csatornákon.

Ilyenkor mennyi lehet amúgy a nézettség???

Napközben egy 90 perces filmet nyomnak 130 percig, éjjel az ismétlést meg nem zavarják meg teklámokkal.



2015. dec. 25. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
mert az emberek többsége nappal vagy este néz tévét ez elég egyértelmű nem pedig éjjel
2015. dec. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, de a kereskedelmieknem nem az a lényege, hogy a reklámokkal keres??

Vagy, hogy állapodnak meg?? Egy nap hány órányi reklám mehet le???

Legalább elosztanák egységesen és nappal nem lenne annyi.

Ezt mondjuk azzal megoldom, hogy több napra bevan állítva a beltéri, hogy mely műsorokat vegye fel és ki tudom hagyni a reklámokat. Vagy késleltetve nézek műsirt.

2015. dec. 25. 09:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá diploma, és az első válaszoló eszmefuttatásából rájöhettél volna a többi kérdésed válaszára is. :)

Éjjel 1-6 között nézik a legkevesebbet a tv-t az emberek.

Azonban a megrendelők döntik el, hogy milyen időszakra szeretnék ütemezni a reklámjukat.

S ki az aki kifizet több 100e/millió Ft-ot azért, hogy akkor reklámozzák a termékét/szolgáltatását amikor pár olyan ember nézi a tv-t aki kamasz, vagy léhűtő? Azoknak nincs pénzük. S a számuk is kevés.

Ergo inkább fizetnek többet, de akkor többen lássák, és ezáltal neki is több haszna lesz.

Estére meg ha nem kell senkinek reklám, akkor a kereskedelmi csatorna se tud berakni reklámot.

Vagy berakhat, de akkor ingyen reklámoz, ami a mai világban nincs.

Az elosztásos kérdésed is megválaszoltam szerintem. Nekik a főidő az nappal van. Ergo abból gazdálkodnak a legjobban.

Ha pedig még mindig leragadtál a reklámoknál, 2015-ben ajánlom az internetet.

Letöltesz egy filmet és megnézed. Ha kell még a tv-re is át lehet húzni.

S nincs reklám. Akkor állítod meg amikor akarod.

Ha meg sorozat mániás vagy, a magyarokat leszámítva mind fent van már a neten. Ha meg a magyarok, azok is. :) Kivéve 1-2 alig nézettet, de azt meg a tv weblapján lehet visszanézni.

2015. dec. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, a bevételek jelentős részét a reklámok adják.

Na de éjszaka hiába adnának reklámokat, ha senki nem nézi. És ezt egyébként sem a csatorna dönti el, hanem az a cég, aki megrendelte a reklámot. Ha ők nem szeretnék ha éjszaka menne a reklámjuk, akkor nem fog éjszaka menni. Miért is fizetnének egy olyan műsorsávért, amit már senki sem néz?

2015. dec. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!