Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A sorozatok magyarra leszinkro...

A sorozatok magyarra leszinkronizálása miért telik ilyen sok időbe?

Figyelt kérdés

Igen, persze értem, hogy ez nagy munka és nagyra becsülöm a szinkronszínészek munkásságát, hiszen tényleg szinte mondhatni jobb a szinkronos változat a filmekben mint az eredeti. DE miért adott egy sorozat, ami már 3 évaddal előrébb jár, és még csak most fejezik be a korábbi évad leszinkronizálását Magyarországon? Más országokban sokkal gyorsabban dolgoznak.

Nem panaszkodom, mert meg tudom nézni angolul is, de a legtöbb ember jobban élvezi saját nyelvén nézni a sorozatokat/filmeket.



2016. febr. 5. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak most vették meg a részeket, nem feltétlen a szinkron húzódik el.
2016. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

"hiszen tényleg szinte mondhatni jobb a szinkronos változat a filmekben mint az eredeti"


Ilyen hülyeséget is ritkán látok...

2016. febr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. A szinkron az esetek 99.9%-ában sokkal rosszabb, mint az eredeti.


2. A szinkron nem olcsó. Fizetni kell a stábot és a stúdióbérletet is. Nem hiszem, hogy elkezdik, amíg meg nem térült a korábbi évad.


3. Az eredeti jogbirtokoson és a magyar igénylőkön is múlik. A Game of Thronest például kevés csúszással szokták szinkronizálni. Talán egy vagy két héttel. De az HBO sorozat és házon belül rendezik le az egészet.

2016. febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
12%
Pedig szerintem ugyancsak felesleges ennyi munkát beleölni egy ennyire felesleges dologba, mint a szinkronozás.
2016. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy lenne jobb az eredeti?

Most nem fogok azzal dicsekedni, hogy én mindent eredeti nyelven nézek, mert ez nem igaz. Előfordul ( mostanság többször is ) hogy lustaságból, vagy kényelemből egy-egy sorozatnál a szinkront választom. Ettől függetlenül nem jobb mint az eredeti.

Amúgy meg nem feltétlenül a szinkronizálás telik sok időben. Inkább az a gond, hogy a csatornák hónapokig, vagy évekig ülnek egy-egy ( akár már elkészült szinkronnal rendelkező ) sorozaton.

De például a The Walking Dead, vagy most a The Shannara Chronicles 24 órával az amerikai premier után jön magyar szinkronnal is.

2016. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Bocsánat, az első mondatom ez akart lenni:

Már hogy lenne jobb az eredetinél ( a szinkron )?

2016. febr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek: miért jó mindig rávágni,hogy az eredeti jobb? Pl. a testvérek c. sorozat magyarul hozzáad a színészek játékához, pedig eleve elég jók. Én szeretem a magyar szinkront, nem tudom, miért szidják. Az összes nyelv szinkronja közül, amit valaha hallottam,a legjobb. A spanyol például eszméletlenül borzalmas.
2016. febr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 San Bernardo ***** válasza:

Teljesen filmje (sorozatja) válogatja. Egyáltalán nem telik sok időbe, ha nagy nézettséget várnak, gyorsan megcsinálják, még jó szinkronizáló szinészekkel is, mert akkor a bevétel is nagy.

Lásd: az X-akták új évadja egy nappal késik csak az amerikai bemutató után. Nyilván nem egy nap alatt szinkronizálták, előre megkapták, és pénzt áldoztak rá, hogy időben meglegyen. Egy olyan sorozat, amiből tizenkettő egy tucat, nem annyira fontos, amíg van helyette jó nézettségű másik.

2016. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokan itt nagy tévedésben vannak. A szinkronizálás nem lassú, sőt túl gyors is. Ez sokszor a minőség rovására megy. Egy nap alatt simán felvesznek több részt is. Szóval a csatornáknál kell reklamálni, hogy miért nem adják le, vagy rendelnek még részeket. Volt olyan sorozat aminek már évek óta kész volt a szinkronja és nem ment adásba.
2016. febr. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!