Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Hogyan tudok felvenni tv adást?

Hogyan tudok felvenni tv adást?

Figyelt kérdés
T-Home-os készülék van a tv-hez csatlakoztatva, mi kell hozzá,hogy fel tudják venni.Nagyon amatőr vagyok a témában ezért részletes,mindenre kitérő leírást kérek.Nagyon köszönöm előre is! :)

2016. ápr. 20. 15:35
1 2
 1/11 Liki István ***** válasza:
A legegyszerűbb egy asztali dvd író!Vaterán,Jófogáson még lehet kapni.
2016. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves Liki István!

Köszönöm pontos,mindenre kitérő válaszát!

2016. ápr. 21. 15:46
 3/11 anonim ***** válasza:
En a telefont csatlakoztazom usb es a távirányítón megnyomom record gombot egyszerű
2016. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Telefonon helyet jó a bedrive
2016. ápr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kicsit maradi vagyok, de én még mindig videókazettákra rögzítem, amit rögzíteni akarok.
2016. ápr. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Régebben én is videókazettára vettem fel adásokat a TV-ből. Majd jött a digitális korszak. Vásároltam egy WinFast PVR2000 belső tv-tuner kártyát a számítógépembe amivel megvoltam elégedve mert 2magos processzorommal stabilan tudott rögzíteni akár 720X576 felbontásban is XP op.rendszer alatt.Ez a kártya kifejezetten az mpeg formátumot kedvelte. Ebben stabilan rögzített. Bármit lehetett csinálni a gépen, netezni....stb. A 2magos processzort pont ezért vettem, mert az egy magos nem bírta. Azzal mindíg csak a gond volt késett a hang, utólag még azt is helyére kellett tolni...A reklámok kivágására ajánlom a Corel VideoStudio PRO valamelyikét. Ugyanis ez a videószerkesztő kifejezetten kedveli az mpeg formátumot.Én a felvételeket nem a szabvány 8000kbps -os bitrátával készítettem, nekem már megfelelt a 2000-2500kbps -os mpeg2 is.

Szóval a Corel azt tudja, hogy vágás után konvertálás nélkül lehet mentést készíteni az eredeti formátumban az MPEG Optimizer funkcióval.Ez roppant kényelmessé teszi a felvételek karbantartását. Hiszen egy másfél - két órás reklámoktól mentes felvételt 2-3 perc alatt elkészít a Corel VideoStudio az eredeti mpeg2.es formátumban. Természetesen van lehetőség át konvertálni tetszőleges formába az viszont már időigényesebb.....

Ezt a WinFast tv kártyát ma már fillérekért lehet kapni használtan. De vigyázat!!! Csak XP-én működik.

Nekem is eljött az op.rendszer korszerűsítés ideje.

Olyan op.rendszert akartam ami nem jelent korlátot videószerkesztés tekintetében.Az elavult alaplapom miatt maradt a Win7-64bit. Amivel már megvagyok elégedve de voltak gondjaim.

Nálam a Corel VS alap program. Kiderült, hogy ahhoz, hogy a Win7-en egyáltalán elinduljon a Corel honlapjáról szervízpack csomagot kell letölteni. De amíg rá jöttem addig mennyi kefét megettem(!!!!).....

Na szóval, egyébként egyéb videók szerkesztéséhez inkább a sony vegast használom...

Sajnálattal vettem tudomásul, hogy a régi WinFast tv kártyámhoz nincs Win7-es driver!

Elérkezett a TV tuner kártya csere ideje is.

Vettem egy "régi darabot":Pinnacle pctv 7010ix TV tuner kártyát 8000Ft-ért. Ugyanis tv tuner kártya nélkül nincs számítógép legalábbis nekem....:)

Én csak javasolni tudom, hiszen egy tv kártyával kényelmesen lehet a tv-ből felvételt készíteni.

DE!!!

Bár csupa jót és szépet írtak erről a kártyáról azért volt benne kanyar!!!!!Eleve kifutott darab, de még használtan hozzá lehet jutni, tartja a 7-8ezer forintos árát. Azért jó mert mindenféle antennajelet fogad, analógot és digitálisat egyaránt.És digitalizálni is lehet régebbi VHS felvételeket.

Most érkeztünk el az izgalmasabb részhez....:)

Orosz fájlmegosztó oldfalakról sikerült a feltört TV center programot letölteni a kártyához. HÁÁt!!!??? Nem estem hanyat a minőségtől.

Több csatorna képe sötét volt és ráadásul a képi beállításért felelős csúszkák sem működtek és a képi minőség sem volt kifogástalan.

De hogy a lényegre térjek: aki ilyen tv tuner kártyát vesz annak a Windows Media Center programot ajánlom hozzá. Messze szebb a kép, mondhatni klasszisokkal.Nincs sötét adó...mindegyik szépen fogható.A gond az, hogy a felvételeket lekódolva rögzíti a program kódolt mpeg2(.wtv) formában

A rögzített fájlokhoz hozzá lehet férni a C: Users/Public/Recorded TV mapában. Ezeket a . wtv fájlokat át lehet konvertálni akár az MCEBuddy programmal . mp4 formátumba vagy az XMedia Recode programmal bármibe , de ott előfordulhat, hogy képi beállítást kell végezni: Vagy a Felbontásnál kell 720x576-ra kapcsolni, Vagy a Vágásnál kell Automatikus felosztást választani. Ezek a Vágás/Előnézeten belül kiválasztható módosítások, amiket az Add Filterrel nyithatunk meg. Egyelőre a Windows Media Centerrel lehet a legjobb minőséget elérni ezzel a kártyával.

Köszönöm a figyelmet!

2016. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Erről nem is hallottam.Most ezt a kártyát megveszem,valahol bedugom a gépbe,rátesz egy programot a gépre,beállítom mikor vegyen fel,valamely csatornán,és kész?Vagy hozzá kell csatlakoztatni a tv-hez.Bocs ezt elfelejtette leírni,hogy ezt hogyan lehet használni...
2016. ápr. 27. 21:40
 8/11 A kérdező kommentje:

De amúgy köszönöm!Nagyon szépen,részletesen és hosszan írta

le válaszát!

2016. ápr. 27. 21:42
 9/11 anonim ***** válasza:
A Tv tuner kártyáknak van antennakábel bemenete. Ide kell rácsatlakoztatni a lakásba bejövő tv kábelt. Nekem úgy van ,hogy egy antenna elosztóval kétfelé osztom a bejövő kábelt egyik megy a tv-be, másik a számítógépbe.
2016. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De jó ötlet!Ha lesz rá időm,majd megkísérlem!Nagyon köszönöm!
2016. ápr. 28. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!