Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Lehet valahol angol feliratot...

Dckhd kérdése:

Lehet valahol angol feliratot találni ezekhez a tv músorokhoz, jimmy kimmel, jimmy fallon stb?

Figyelt kérdés

late night with james corden


Sajna nem találok feliratot hozzá


2017. jún. 1. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Aligha. Csak a Kimmel Live!-ra kerestem rá és 14 évad a alatt 2700 epizódja van. Egyszerűen olyan gyorsan és annyi rész jön ki hogy nem lehet vele feliratozásban lépést tartani. Ráadásul angol műsor így minimálisan indokolt hogy angol feliratot bárki is készítsen hozzá.

Azért aki egy angol sorozatot angol felirattal megért, az nagyban megérti felirat nélkül is.

2017. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Azért aki egy angol sorozatot angol felirattal megért, az nagyban megérti felirat nélkül is."


Ez egyáltalán nem igaz. Sokan vagyunk úgy, hogy az olvasott szövegértésünk kiváló, de a hallás utáni már hiányos. Oké, egy részét valóban megértem, de nekem nem elég az, hogy 60-65 százalékot értek. Olvasva megértem teljesen angol felirattal. Főleg ha valami tájszólásban beszélnek vagyjó kis akcentussal.

2017. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és a nagyothallók miatt sokmindenhez készül ugyanolyan nyelvű felirat. A magyar tévében is nézhetsz jó pár műsort magyar felirattal pont ezen okból. A normálisabb DVD-ken is van nagyothallóknak felirat, ahol még a hanghatások is le vannak írva, nem csak a beszéd.
2017. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek viszont napi szinten adásba kerülő 1 órás showműsorok. A feliratkészítés teljesen önkéntes ahol a feliratozó a saját tudását és szabad idejét áldozza be arra hogy megcsinálja. Nem tudom mennyi idő lehet 1 órányi szöveget lefordítani, legépelni és feldolgozni hogy neked letölthető formába kerüljön, de sejtésem szerint több mint átlag 1 óra. Ha valaki halad is vele akkor egy idő után simán feltorlódik a tennivaló amellett hogy fixen heti 5 új rész ismét hozzáadódik a tennivalóhoz.


Hasonlítási alaphoz: egy 42 perces sorozat 1db epizódjának felirata átlagosan 1 héten belül érhető el a feliratmegosztó oldalon, ami azt is jelenti hogy sokszor tényleg 1 hétig tart.

2017. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na de a kérdező ANGOL feliratot akar. Senkinek sem kell fordítania semmit.

Például ha a show nézhető Amerikában nagyothallóknak szóló felirattal, akkor simán kikerülhet felirattal is a netre, vagy külön az angol felirat.

A Netflixes sorozatokból is van alapból angol felirattal kikerült, mivel a Netflix mindenhez ad angol feliratot.

2017. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És én is végig angol feliratról beszéltem. Jobban is szeretem az angol feliratot, mert a magyar sokszor nem tökéletes és tartalmaz félrefordításokat. Amit lehet, azt angol felirattal nézek.
2017. jún. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazatok van, rutinból írtam.

Viszont a kérdéses műsorok élő showműsorok, talk show-k. Egészen más mint egy sorozat amin hónapokig dolgoznak mire kiadják az epizódokat, és ahhoz mérten időben van felirat is.

2017. jún. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!