Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Valaki megtudná mondani hogy...

Valaki megtudná mondani hogy az animeknel az OAD rész mit is takar? Láttam ilyet pl a Noragaminal is. Azt a részt mikor kell megnézni? Hacsak az 1. evadot néztem le vagy a második után?

Figyelt kérdés
2017. aug. 5. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Original Animation DVD, vagyis közvetlenül DVD-n megjelenő, TV-ben nem sugárzott rész vagy rövid sorozat. A Noragaminál mindkét évadhoz van ilyen, utána érdemes megnézni.
2017. aug. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát mondhatni hogy az Oad hasonló mint az Ova? Mert az Ova részeket is Dvd-re vagy csak Blu-rayre adják ki, TV-ben nem.
2017. aug. 6. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, hasonlóak. Ezektől viszont eltérő, de látszólag hasonló rövidítés az ONA, amelyben az N betű a Netes letöltésre utal.


Az OAD egyébként eredetileg az Original Animation Disc rövidítése, de őgy is jó, ahogy az előbbi írta.


[link]


"Az Original Video Animation rövidítése. További két elnevezése: OAV (Original Animation Video) és OAD (Original Animation Disc). Olyan anime, amit kizárólag VHS/DVD/Blu-Ray forgalmazásra készítettek. Ezeket elsődlegesen nem vetítik sem TV-ben, sem moziban (utólag előfordulhat). OAD esetében speciálisan mangákhoz vannak hozzácsatolva a manga népszerűsítése végett."

2017. aug. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és az iménti idézet az OVA szócikkről szól, azért idéztem, mert az OAD magyarázata is benne foglaltatik.
2017. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még volt egy olyan kérdésed, hogy mikor "kell" megnézni. Ez animénként változó. Konkrétan a Noragami esetén nem tudom a sorrendet, de az alábbi weboldalra ha regisztrálsz, ott többnyire az adott anime sorozat leírásánál jelzik a sorrendeket, pl hogy a normál évad mely részei közé vannak ékelve az OVA-k, OAD-ok stb.:


www.animeaddicts.hu


Ha nem vagy oda belépve a loginoddal, akkor csak korlátozottan lehet hozzáférni az adatbázishoz, úgy rémlik nekem, a leírásoknál nem látsz mindent pl a készítés módjáról, talán az OVA, OAD stb kapcsolódásokról sem, és asszem a hasonlónak jelölt műveket se jeleníti meg; csak tehát ha be vagy jelentkezve oda.


Gyakran az ova, oav, ona stb részekre SPECIAL-okként, néha spin-off -ként (mellékszálként) hivatkoznak.

2017. aug. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!