Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért vannak oda az emberek a...

Miért vannak oda az emberek a Trónok harca c. sorozatért?

Figyelt kérdés
Most tudtommal első helyen áll a nézettségi listákon, de nem értem, mit esznek rajta. Pocsék színészi alakítások, gyenge operatőri munka és dramaturgia, gügye sztori, hiteltelen karakterek, nagyjából ezekkel tudom jellemezni a sorozatot. Csak a sok meztelen nő, szex és a brutalitás teszi ilyen népszerűvé, vagy van valami egyéb erénye is, amit nem veszek észre?

2017. aug. 27. 05:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert jol indult. Nem a megszokott sema volt, hogy a foszereplo nem halhat meg. Az elejen mire megszoktal egy szereplot, mar meg is halt. Pont ez volt a lenyeg, hogy a hatalomert a valosagban is hullottak a fejek a kozepkorban. Aztan lett belole egy sima amerikai sorozat, fohos nem hal meg, szerelem a fohosok kozott, mert az jol lajkolhato a facen... stb.
2017. aug. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly év elején kezdtem el nézni Nejemmel úgy,hogy semmit sem hallottunk róla.Nagyon megtetszett.Sok szálon futott a történet,és nem lehetett kiszámítani az eseményeket.És nem egy szokványos sorozat.Megnéztük az 5évadot napról napra,és pont mire végeztünk az utolsó résszel,akkor jött ki a hatodik évad.Úgyhogy szerencsénk volt,mert nekünk nem kellett évről évre várni :)Persze most a 7.-évad ez alól kivétel :) De addig elvoltam más sorozatokkal mint pl.Black Sails :))))

Gotham,Star Trek sorozatok stb :D

2017. aug. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Egyet értek az elsővel, az első pár évad fogta meg az embereket, engem is, az utolsó pár meg ellaposodott, kevés fordulat, unalmas, vontatott, gyagi szálak, mivel már nem a könyv után mennek. Nagyon látszik ez.
2017. aug. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Sok a gagyi, szal a tipikus a vakok között a félszemű a király.

Szerintem se egy nagy sorozat.

2017. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert van benne sex és erőszak. Mi más kellene még?
2017. aug. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nézz meg pár részt és megtudod ^^ Mindenkinek más az ízlése, nem biztos, hogy neked is majd megtetszik.
2017. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, hogy te mit néztél.

-A színészi alakítás közel sem pocsék, átlagosan kiválónak mondanám (ne szinkronnal nézd, 1-2 színész, sőt karakter jellemét változtatja).

-Olyan csatajelenet van benne, amit még filmekben is ritkán vagy egyáltalán nem látni. Operatőri munkát nem tartom kicsit sem szarnak.

-Sztoriszinten szerintem nagyon ott van, legalábbis engem megfogott. Tetszik a sok szál, kiszámíthatatlanság (bár mivel a végéhez közelít így egyre kiszámíthatóbb, de még hiszem hogy tartogat bőven fordulatokat).

-Karakterek pedig olyanok, mint valójában, semmiképp nem hiteltelen. Nincsenek úgymond csak jók és rosszak, megvan mindegyiknek a rossz tulajdonsága is. Természetesen besorolhatók valamelyik csoportba a nézők számpontjából, de végső soron mindegyik követett el hibákat, mindegyiknek van rossz tulajdonsága, egyikük sem tökéletes.

-Szerintem sokkal többről szól a sorozat, mint szex vagy brutalitás. Aki pedig csak ezek miatt nézi... arra nem tudok mit mondani. Számomra nem ez teszi a sorozatot jóvá, hanem a sztori és sokszor olyan merész fordulatok, amit még más sorozatnál vagy filmnél sosem tapasztaltam.

Mostanában bár szokás fikázni a sorozatot, főleg mivel eltér a könyvektől, sőt meg is előzte, de nem tartom pocséknak, szarnak. Logikátlanságok többsége! kimerül a teleportálgatásokban, de én nem problémázok rajta. Alapból nincsenek benne időhatározók, nem tudni hogy a részek között mennyi idő telik el, max sejteni. Nem a hibát keresem a sorozatban. A részek száma pedig limitált, nincs kedvem szekéren döcögő karakterek unalmas útjait nézni, ha érdemi dolog nem történik velük. Viszont való igaz, hogy több részt is csinálhatnának, így nem kéne ilyen sűrűvé tenni a történéseket, nagyon ütős párbeszédek voltak régen és ugyan úgy hagyhatnák kibontakozni őket. Szerintem 3 rész ebben az évadban is simán elfért volna. Másik oldalon, amit még szoktam hallani, hogy "nem halad a sorozat", "nem történt benne semmi csak beszéltek", stb... nekik most kedvükre tettek.


Én nagyon sok sorozatot, filmet nézek és sorozatok közül nálam a Trónok harca az összes felett van, kategóriájában pedig egyértelműen. Engem nagyon megfogott. De hiába fényezem, dicsőítem, ha neked más az ízlésed, akkor úgy sem fog tetszeni. Azt tudom neked mondani, hogy kezd el nézni az elejétől, nézz belőle pár részt és úgy alkoss véleményt. Nekem bár eleje óta tetszik, de hallottam már olyat, hogy valakit csak néhány rész után fogott meg. Attól, mert sokan nézik, illetve jó értékeléseket kap: nem jelenti azt, hogy neked is tetszeni fog.


Ez saját meglátásom, véleményem. Nem kell senkinek sem egyetértenie velem. Kissé elfogult rajongó vagyok, így igazán rosszat nem szívesen mondok kedvenc sorozatomról. Rosszat egyébként is csak kötözködve tudnék és inkább apróságok + kevés van (mint minden "jó" filmnél, sorozatnál). De egyébként a könyvekkel (feltéve ha szeretsz olvasni) is próbát tehetsz, csak ajánlani tudom, nagyon jók :)

2017. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert az első négy évad ahogy az első leírta fergeteges volt amíg volt miből dolgozni(könyvek).Azóta lejtmenet az egész. De a pocsék mostani storynál is fergeteges a színészi játék szóval nem értem az hogy lehet neked gyenge.Max 1-2 főkarakter színészének/színésznőjének gyenge a játéka de a többi az jól játszik.
2017. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Annyit megkérdezhetnék, hogy te hány részt láttál belőle?
2017. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Elsőtől kb negyedik, hatodik évadig kivalo volt . Ez az új évad egy nagy fanservice tele CGI-vel már több animációt használnak mint egy Transformers filmhez az eddig a szófordulatok miatt volt a sorozat ami meg a cselekmény miatt most meg : huuuu az egy jégsárkány... nagyon el lett baszva a sorozat ne haragudjatok nagyon nagy csalódás volt nekem ...
2017. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!