Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért nem látnak pénzt animékb...

Miért nem látnak pénzt animékben a magyar forgalmazók?

Figyelt kérdés
Magyarországon elég nagy igény van a szinkronokra mégis kihalt az anime műfaj. Ráadásul olyan elterjedt sorozatokra nem csap rá senki mint az Attack on Titan. Kb. mintha nem lenne Game of Thrones szinkron, mer' há' minek az, nincs abban pénz. Vagy egy részes mozifilmek közül nincs siznkronja a "Your name"-nek. Szerintem ezt már egyenesen kulturálatlanság kihagyni, mivel az egész világon elterjedt és valószínűleg klasszikussá válik majd. Ez csak 2 példa a legnagyobb bevételt hozó animékre, de lehetne még sorolni. Fura, hogy így elzárkóztunk.

2017. szept. 30. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nincs benne pénz. Próbálták már, minden csatorna befürdött vele. Nincs akkora igény, ami miatt megérné egy egyébként amúgy is 99% igénytelen szinkron. Ma pedig már úgyis mindenki letöltené vagy indavideóról streamelné a tévéfelvételt 480p-ben.


Plusz a Shingeki no Kyojin kb. egy stabil közepes, bár igaz a GoT is túl van már a csúcson, a Kimi no Na wa pedig jó, de messze áll attól, hogy kulturálatlanság legyen kihagyni.

2017. szept. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy igénytelen és mindenki tölt manapság. De eközben akkora ellentmondás az ezernyi zsé kategóriás sorozathoz készült szinkron. Persze azok olcsók, de ott van másik példának a sok sikeres és drága sorozat amit senki sem vár meg mire levetítik, hanem megnézi illegálisan. Tehát mindenre van példa, valahogy animét mégis kihagynak, ahol ráadásul mindig lesz egy stabil közösség amire építeni lehet.


AoT-t lehet szidni, de pl. amíg ment a 2. szezon USA-ban 4. helyen végzett a népszerűségi listán. Szerintem nagyon nagy tájékozatlanság és butaság ilyen sorozatokat, filmeket kihagyni a forgalmazók részéről. A Your name az egyik legnagyobb bevételt hozta animációs kategóriából. Azért ami mainstream illene nem kihagyni, főleg ha még jó is.

2017. szept. 30. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szar sorozatok elé ledöglik 4 millió nyugdíjas, animésből meg van 10 ezer, amiből talán 2 nem hány a szinkronnak még a gondolatától is, és amúgy is vagy látta már a populáris szemetet, amiből azt a kb egy tucatot vég nélkül ismételnék, vagy nem érdekli. Annak a maradék 2 ezernek meg megint csak a töredéke nézné TV-ben.


Azt pedig vígan leszarom, hogy mit néznek igénytelen emberek tömegei és olyan animések akiknek a Kimi no Na Wa és Shingeki no Kyojin mellett ott van legfeljebb 2-3 anime 2012 előttről, plusz az összes SAO, imouto sorozat és light novel hárem adaptációk.


Mi lenne a korábban licencelt és most leporolt sorozatok mellett szerinted, ha megindulna egy ilyen csatorna?


Valószínűleg kb a következő:

Shingeki no Kyojin

Sword Art Online

Tokyo Ghoul

One Punch Man

Akame ga Kill!

Boku dake ga Inai Machi

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Fairy Tail

Owari no Seraph

Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records


Kb. ezek annyira újak, hogy még relevánsak legyenek és elég népszerűek, hogy egy csatorna bevállalja őket. Na most egy ilyen műsorkínálat mellett bekapcsolni vagy földhöz vágni érdemesebb a tévét? Nehéz kérdés, mert pont szereted a Shingeki no Kyojint, és mérget vennék rá, hogy a felsoroltak többségét is, úgyhogy segítek. Földhöz vágni.

2017. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt még nem alakult ki az animék -- és általánosságban a keleti tömegkultúra és média -- iránti szélesebb nyitottság. Más országokban már évtizedekkel ezelőtt mentek a tévében meg mozikban japán animációs és élőszereplős művek is. Például Olaszországban odavannak a mecha műfajért, a franciáknak és spanyoloknak is megvan a kedvenc robotos animéjük, Spanyolországban, Portugáliában több nemzedék tokusatsu sorozatokon nőtt fel, Amerika és Németország rajong Godzilláért, és amikor elértek hozzájuk az animék, erősen ráhajtottak a népszerűsítésükre. Nemcsak a sorozatokat és filmeket, hanem a hozzájuk kötődő merchandise cuccokat is kiadták, amivel egy életképes piac jött létre. Ezért ott ezek még mindig jelen vannak és nézik/veszik is őket.


Magyarországra a szovjet idők alatt semmi ilyesmi nem jött be, legfeljebb csak pár olyan gyermek-anime, ami európai koprodukcióban vagy európai irodalom alapján készült (pl. Nils Holgersson). Aminek itt kultusza és piaca lett, az Bud Spencer és Terence Hill. Ha róluk csinálnának animét, na azt el lehetne adni.

Aztán mikor a 90-es években bepróbálkoztak az animékkel az RTL-en vagy TV2-n, az ORTT lecsapott rájuk. Ezzel kábé egyből elfojtották az animék lendületét, és széles tévés nézőréteg helyett egy elzárkózott szubkultúra alakult ki köréjük. A 2000-es évek közepén az RTL megint elhasalt az animék terén, majd az A+ és Animax, pár éve meg a Viasat6, mert egyikük sem tudott stabil üzletpolitikát folytatni velük. Még csak arra sem igazán tapintottak rá, hogy mit kéne adniuk és milyen közönséget kéne megcélozniuk.


Magyar anime rajongókból sok van ugyan, de ez így is csak egy szűk réteg. Sokuk sosem nézne szinkronos dolgokat, és szinte elszigetelődtek az átlagnézőtől. A forgalmazók meg inkább az utóbbiak igényeit elégítik ki, mert ők vannak többen és őket könnyebb megvásárolni.

Még mindig bablépésekben kéne haladni, hogy az animéket lassan, óvatosan és körültekintően népszerűsítsék itthon. De az átlagnézők érdektelenségén kívül több minden is ellenük szól. A jogdíjak magasak és japán fordítót is nehezebb találni, mint mondjuk angolt. Az animációs műveknek nem olyan elismertek, mint az élőszereplősek, és sokan meg se nézik azt, amit nem egy nagy amerikai stúdió, pl. a Disney vagy Dreamworks gyártott. Az ázsiai műveket sokan már csak a kulturális eltérések miatt is kerülik, ezzel szemben az amerikai családi tömegfilmeket könnyebben befogadják. Magyarországon meg eleve jelentős az illegális filmnézés és a Blu-ray piac sem túl erős a magas árak miatt.


A tévés animézés egyébként más országokban is haldoklik a tévénéző kultúrával egyetemben. Sok anime meg más japán művek már online felületeken jelennek meg, mint a Crunchyroll, Netflix vagy Amazon Prime, ahol az előfizetők legálisan nézhetik őket. Magyarországon még az efféle szolgáltatások terén is elmaradásban vagyunk, ami megint csak egy hátráltató tényező.


Majd meglátjuk, mi lesz ebből az állítólagos Dragon Ball szinkronból, amit pár hónapja híreszteltek. A Dragon Ball az animék egyik legeslegalsó alapvonala, amiről még a legátlagabb tömegparaszt is hallott, és valamilyen szinten még itthon is ismert, azaz van benne egy morzsányi lehetőség. Ha esetleg ezzel is bebuknak, akkor ez végleg veszett ügy.

2017. okt. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Jó kérdés. Egyébként van egy-két jó anime leszinkronizálva és azokat sem adják. Pedig szerintem kész felüdülés lenne a nézőknek mondjuk az Éjjel-nappal Budapest vagy valamelyik szappanopera helyett Death Note-ot nézni. Vagy nem, kit tudja? Az átlag magyar ember már hozzászokott ahhoz az igénytelenséghez, hogy ha bekapcsolja a TV-t, akkor ömlik rá a válogatás nélküli mocsok. Sőt, élvezi is. Lehet sokaknál jelentkeznének az elvonási tünetek, ha ezt hirtelen megvonnák tőlük és Győzike Show helyette elkezdenének sugározni mondjuk egy igényesebb animét. Mert sokaknak akkor is a Győzike Show lenne a király. Így szerintem nem merik megjátszani, elvégre a pénz beszél. És ami egyszer bevált, azon minek változtatni?
2017. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Mert mindenki indán vagy más oldalon angol felirattal nézi. Minek kéne szinkronizálni? Úgy sokkal hangulatosabb az egész, ha japánul beszélnek benne és te közben olvasod a szöveget. Az meg már csak plussz, hogy borzalmasak a magyar szinkronhangok. Sipítozósak, a 15 éves fiúk hangja meg egy kb. 30 éves férfi.
2017. okt. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Miért lettem lepontozva?
2017. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Kedves #6-os!


Az animeszinkronizálás előnye nem az lenne elsődlegesen, hogy azok nézhessék őket szinkronosan, akik eddig is animéztek, hanem az, hogy így egy jó stratégiával eljuthatna sok olyan emberhez is, aki alapvetően eddig nem igazán ismerte az animéket.


(Habár van egy animés réteg, aki jobbszereti sziknronosan nézni az animéket, és ez nekik is jó lenne bizonyosan.)

2017. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem lenne rá elég néző felnőttek többségét nem érdekelné nyugdíjasok se nagyon nézné nagyon szűk réteg marad. Most egy 6-8 évesnek nem igazán neki való lenne az Attack on Titán vagy Tokyo Ghoul nem mindenki bírná feldolgozni. Még több magába fordult gyerek lenne tisztelet kivételnek.


Úgy is kivágnák a véresebb jeleneteket. Szinkron úgy is rossz mondják az emberek többsége stb... Na meg egy ilyen Felkapott új Anime baromi drága lehet... Dragon Ball Zedet is milyen lassan adták le mire jöhetett 2 évad nagyon lassú procedúra volt. Gyerekeknek szánt Animéknek még talán lenne esélye amiben nincs túlzott erőszak. Tsubasa kapitány, Kaleido star stb... Magyar média inkább amerikaizálódott. Animék többsége túlzottan erőszakosak. Kiwi tv nyit talán az Animék felé nekik kéne javasolni még Animéket.

2017. okt. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok többsége egy sima valóságshow kapcsán már világvégét vizionál, még a sima iróniát sem tudják a helyén a kezelni, szövegértelmezés nulla, gondold el egy anime milyen hatást váltana ki a többségből, nem értenék egyszerűen, nemhogy a történetet, de a sima gesztikulációt, arcmozdulatok ábrázolását nem fognák fel.
2017. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!