Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi a neve a Star Trek "tablets...

Mi a neve a Star Trek "tabletszerű" eszközeinek, a PADD-oknak? Van egyáltalán magyar szó ezekre a készülékekre, ami azért valamennyire utal a funkciójukra?

Figyelt kérdés
[link]

2018. márc. 7. 01:19
 1/4 Tom Benko ***** válasza:
Nem emlékszem ilyenre, hasonló van a trikorder. Olyat már csináltak is.
2018. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A trikordert, azt vágom, én arra a lapos, e-könyv/tablet-szerű cuccra gondoltam, amiken mindenféle gépészeti leírásokat, tervrajzokat, vagy szórakoztató irodalmi alkotásokat tárolnak és nézegetnek/olvasnak. Picard szorongatott ilyen eszközöket gyakran a TNG-ben, valamint a Voyagerben B'Elanna is ilyenen olvasta a klingon erotikus novellát. :-D
2018. márc. 9. 01:27
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Hm. Szerintem az egy olyan tabletnek felel meg, ami mindössze egy terminálként funkcionál.
2018. márc. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Star Trekben PADD-nek hívják: Personal Access Display Device. Már a TOS-ban is voltak ilyenek, csak jóval nagyobbak, mint valami túlméretezett irattábla.

[link]


Minden fajnál van valami hasonló, az adott fajhoz illeszkedő dizájnnal.


Egyszerre helyettesítik a jegyzetfüzetet, könyvet, számítógép képernyőt, terminált.


Mivel a régebbi ST sorozatok (kb. Voyagerig) mind egy informatikailag fejletlenebb korban születtek, ekkor még PDA se nagyon létezett a valóságban, nem nagyon tudták, hogy mire lesznek majd igazán képesek a jövőbeli eszközök, csak sejtették a készítők, hogy valami hasonló mobilabb dolog lesz majd egyszer.


Ma már egyre egyértelműbb, hogy akár egy tablet is elég lehetne akár egy űrhajó komplett távirányítására is - ahogy azt drónokkal simán működik is napjainkban.

2023. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!