Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ezt az iszonyúan feminista...

Ezt az iszonyúan feminista reklámot miért nem tiltják már le a TV-adásból?

Figyelt kérdés

"Amikor a férfinátha próbára teszi..."

Ugye mindenkinek ismerős? Ezt a reklámot én úgy, ahogy van kitiltanám a fenébe. Hogy miért? Mert kb. 90%-a (a maradék 10% a termék bemutatása) a férfiak totál lealacsonyításáról szól. Tehát ha egy pasas megfázik, akkor lesüllyed egy magatehetetlen australopithecus szintjére, aki természetesen azonnal a nők agyára megy, mert szó szerint életképtelenné válik és semmit nem lehet vele már kezdeni. Hab a tortán, hogy a csaj csak akkor adja oda neki az orrspray-t, ha már elege van. Mi az, hogy "elege van"?! Ha egy szerettünk megbetegszik, akkor csak azért adunk neki gyógyszert mert "már irritál minket az állapota"?! Miféle iszonyatos taplóság már ez? Ha szegény anyám megbetegszik, nem azért megyek le a gyógyszertárba, mert már idegesít a betegsége, hanem hogy minél hamarabb meggyógyuljon, és szeretetből teszem, nem pedig azért, mert már tele lenne a tököm, mint ahogy az az ilyen reklámokban van. Attól a reklámtól is a falramászom, hogy a hülye p*csa elkezdi párnával püfölni a pasas fejét, mert a szerencsétlen horkol! Ha valaki engem kezdene el ütögetni, miközben alszom, én úgy hátbarúgnám az illetőt, hogy kettétörik, azért álljon már meg a menet! Senki nem tehet arról, hogy horkol, ha meg valaki nem tud tőlem aludni, az legyen szíves normális hangnemben közölje velem, ne pedig hülyegyerek módjára ütlegeljen! Miért kell ezeket a reklámokat úgy megcsinálni, mintha a nők soha nem fáznának meg, meg soha nem lenne semmi bajuk, és negatív szereplőként mindig a férfi van feltüntetve? Drága hölgyeim, már ne is haragudjanak, de magácskák jóval többet nyafognak, ha megvannak fázva, ezt nem én mondom, ez egyszerű tény, meg persze tapasztalat.


Na, most pedig várom, mikor jönnek a feminácik anyázni engemet. Természetesen azzal is csak magukat fogják minősíteni, de azt ugye többnyire nem veszik észre. :D



2019. márc. 3. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Aki TV-t néz ...
2019. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem véletlen találták ki, mivel ilyenek a férfiak. Ezzel minden nő egyetért és kötelező röhög a reklámon. Gondolom tudod, hogy nagyon igaz, azért pukkadtál így be tőle, mint egy hisztis kislány. De persze mondhatnám ez az olcsó sablon dumát is, hogy ez téged minősít csak bla bla, de ezt meghagyom neked.
2019. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Én feminista vagyok, (nem femináci!) és nem anyázni jöttem. Alapvetően egyetértek veled, tényleg lealacsonyító ez a reklám. De talán egy kicsit túlreagálod. Én is kiakadok dolgokon, de el kéne engedni, nem kisregényben fröcsögni róla.

Megértem hogy irritál hogy egyesek "egyenlőség" címszó alatt a férfiakat próbálják lealacsonyítani. Eredetileg a feminizmusnak nem ez lett volna a célja. Hiszen így miben lennénk jobbak mint a 20. század előtti férfiak? Ugyanazt csinalja/gondolja néhány nő ma.

Én a normàlis keretek között működő feminizmust támogatom, a valódi egyenlőséget. És engem is zavarnak az ilyen reklámok. Viszont sajnos nem tudunk mit csinálni vele. Nyugodj meg, nem kell ennyire komolyan venni! :)

2019. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Pont, hogy nem feminista reklám, hanem szexista. Tisztába kéne tenni a fogalmakat.
2019. márc. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
3. voltam. A 4.-nek igaza van!
2019. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem kötelező tv-t nézni órákig, kevesebbszer látod. Amúgy meg valóban , ez inkább szexista mint feminista, ahogy fentebb írták. Legalább alap fogalmakkal legyél tisztában.

Ha már betiltás, én inkább azt a szar fideszes szülesztőkampány reklámot tiltatnám be, hogy "Szülőnek lenni életre szóló kaland, ne hagyd ki" Aki akarja kihagyja. És? Semmi közük hozzá. Ez mindenkinek a magánügye. Plusz semmilyen terméket nem mutatnak be. Fölösleges, értelmetlen, és nem igazán őszinte kalandnak beállítani ami valójában min.18 év kemény meló és anyagi teher.

Napi 1 órát van bekapcsolva a tv, mert csak híreket nézek benne és már közben is meg van szakítva reklámokkal, és ezt a marhaságot kell hallgatni. Fárasztó.

2019. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Abban igazad van, hogy lealacsonyító, és nem helyeslem nőként ennek sugárzását, de az ember ez ellen nem tud semmit tenni. Abból csinálnak reklámot amiből akarnak.

2019. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
23%

Nőknek az olyan természetes, hogy jó nagyot rúgunk a férfiakba, mert az olyan vagány, meg menő, meg lehet rajta órákat viháncolni.

De amikor a saját sggét fogó szigetes csaj megjelent egy plakáton, ott vergődött vagy 10000 elborult agyú bszatlan femináci, hogy jajhátnahátjujuj.

Kíváncsi lennék, mi lenne, ha olyan tampon reklám jelenne meg, amikor egy hisztis pcsa rikácsol reggeltől estig, összeveszik mindenkivel, ekkor megjelenne a férjeura, és odadobna neki egy doboz tampont...

Szerintem az utcára vonulna vagy 5 millió nő, és kikaparnák minden férfinak a szemét, aki az útjukba kerül...

2019. márc. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem szeretnék én sem komoly vitát ebből, de lássuk be, van némi alapja a dolognak.

Nem véletlenül létezik a köztudatban a férfinátha kifejezés!

Ha egy nő beteg, lázas, taknyos, ugyanúgy elvégzi a házimunkát és ellátja a gyereket, mert muszáj.

A férfi ezzel szemben haldoklik, van erről egy mém is, kb a "Hívj papot, asszony!" effektus.


Nem, senki nem mondta, hogy a nők nem szoktak beteg lenni, ne próbáld már így beállítani. Kissé túldramatizálod.


A ciklust is úgy írod, mintha a nők bármikor is tagadták volna, hogy hatással van rájuk.

A hangulatingadozás egy létező jelenség.

De elárulok neked valamit: nektek is ugyanúgy van ciklusotok! Fura, mi? A hiszti pontosan úgyanúgy előjön nálatok is, mert a ti hormonszintetek is ciklikusan ingadozik!

A zabálás, és a többi szintén!

Ha nekem nem hiszel, keress rá.

A különbség annyi, hogy ti nem menstruáltok, de a többi alól ti sem vagytok kivételek! Ismerek én olyan hisztis pasikat, hogy bármelyik nőn túltesznek.


Én éltem már együtt horkoló emberrel, hidd el, nem az az első, hogy leszorítod a másik fejét egy párnával. Nem is a 2., nem is a 20. napont van ilyesmi, hanem mikor már évek óta nem tudod kialudni magad a másik miatt.

Nyilván és TERMÉSZETESEN szólsz neki szépen 1x, 2x, 100x, de nem tesz semmit 99,9%-ban, hiszen ő nem hallja, ő jól alszik.

De igen, tényleg magadat minősíted, mikor ilyen alpári módon reagálsz, hogy hátbarúgnád az illetőt. Szóval a másik szenved miattad, ő nem tud aludni, te meg még alázod és vered is, ha ilyen helyzetbe kerülsz?

Én mondjuk sosem gondoltam magam feministának, munkahelyen is néha engem néznek hülyének, mert gyakrabban állok a pasik mellé, mint a női kollégák mellé.

De te aztán egy igazi vadprszt vagy, aki visszaél a fériúi helyzetével.

Pedig ez így önmagában nem teljesítmény ám! Ezért még senki nem fog tisztelni, hogy lóg vmi a lábad között, ha amúgy egy ilyen szexista bunkó vagy!

(Nem mondom, hogy a reklám nem szexista, de hogy te is az vagy, az tény!"

2019. márc. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!