Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Megszűnik az M3. Más is...

Megszűnik az M3. Más is sajnálni fogja?

Figyelt kérdés
Pár napja a hírekben már szerepelt, de ma már a kábelszolgáltatóm hivatalosan is értesített, hogy a csatorna megszűnése miatt május 1-től törlik a kínálatból az M3 tévét. Az állami tévé mai műsorai nem érdekelnek, de már csak a koromnál (57) fogva nosztalgiából is sokat néztem a régi sorozatokat (most a Linda megy), tévéműsorokat, kabarékat. Most ennek vége! Nem értem, miért indították el ezt a tévét nem is olyan régen, ha most meg megszüntetik. Állítólag az interneten lehet majd nézni a régi műsorokat, de ebben nem vagyok biztos, meg az nem is olyan egy kis képernyő előtt gubbasztva.

#M 3
2019. ápr. 5. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Valóban nincs értelme, hiszen az a csatorna - amennyire tudom - kizárólag az MTV archívumából szemezgetett. Ha az archívum egyszer felkerül a netre, az sokkal jobb lesz, mint egy csatorna, hiszen azt nézel, amit akarsz. Jelenleg is sok régi műsor elérhető a neten. Ha jól tudom, az MTV honlapján is, de Youtube-on, Videán is számos filmet megtalálsz. És egy trükk a végére: nem csak kis képernyőn lehet netezni. :-)
2019. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, az M3 az MTV archívumán alapul, ami most le van tiltva, illetve fizetőssé tették a neten. Gondolom, nagy bevétel nem lehetett belőle, ezért akarják most felszabadítani. Mióta fizetős, a youtubon és hasonló helyeken eléggé megcsappant ez a tartalom, mert leszedették. Pl. a teljes Szomszédok fent volt a youtubon, aztán eltűnt, most nem tudom, hogy van. Én egy elég kis képernyőn netezek asztali géppel. Azt nem tudom, hogy lehetne ezt a tévé nagyobb képernyőjén megjeleníteni.
2019. ápr. 5. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
#18.27 Attól függ, milyen géped és tévéd van. A legtöbb modern gépen és tévén van HDMI-csatlakozó. Egy ebbe illeszkedő kábellel át tudod irányítani a tévédre a géped képét. A másik megoldás egy "okos" tévé, ez meg tudja nyitni a videómegosztó oldalakat (meg talán más weboldalakat is).
2019. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm. Van HDMI csatlakozó a tévén, több is. Most is azon megy a kábeltévé, meg a műholdvevő csatlakozója. Most már csak azt kéne megnézni, hol van a számítógépen ilyen kimenet, meg egy csatlakozó kéne. Ennyire egyszerű? Megpróbálom, talán a májusi átállásra összejön.
2019. ápr. 5. 19:24
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem csatlakozót, kábelt akartam írni.
2019. ápr. 5. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Minden csatorna-megszűnés sajnálatos, főleg ha egy archív műsorokat sugárzó TV-ről van szó. Annak viszont örülök, hogy interneten tovább nézhető.

Ennek kapcsán viszont hadd kérdezzem meg itt, hogy van arra esély, hogy a közeljövőben bárki szabadon keresgélhet az MTV archívumában és akár le is menthet egyes műsorokat? (Pl. valamelyik Friderikusz-Show-t, 1992-ből, vagy a Foci angol módra című műsort 1989-ből, stb.) Mert jó volt ez a retro TV, de itt is csak azt tudtam nézni, amit adtak, nem én választottam ki.

2019. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
#20.06 A jövő mindenképpen az, hogy az ember - mint egy könyvtárban a könyvek közül - kiválasztja azt a műsort, amit nézni akar. Nem is annyira a jövő, fejlettebb országokban már most is vannak ilyen szolgáltatók (pl. Netflix). A kérdés az, hogy az MTV-nek van-e kapacitása és szándéka arra, hogy az lmúlt évtizedek minden egyes műsorát elérhetővé tegye, illetve az, hogy mennyit kell majd mindezért fizetni.
2019. ápr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
97%
#7: Egy sor olyan műsor van, amit az életben nem fognak kiadni soha DVD-n és ismételni sem fogják. Egyrészt mert nyilván nem lenne rá túl nagy kereslet, másrészt tán eszükbe sem jutna. Persze, hogy fizetős lenne, én is így gondoltam. Ez nekik is plusz bevételt jelenthetne és mindig lesznek olyan infantilis emberek (mint én is), akik hajlandóak akár vagyonokat fizetni egy-egy kevésbé ismert régi műsorért. :)
2019. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!