Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért van majdnem minden...

Miért van majdnem minden animéban olyan vágókép ahol telefon/villanykábeles póznákat mutatnak alulról?

Figyelt kérdés
Ez valami japán szimbolizmus amit nem értek?

2019. ápr. 8. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán vágom, hogy mire gondolsz. Ha mondjuk a szereplőnk az ágyában fekszik és maga fölé tartsa a telefont akkor érthető, hogy miért pont alulrol mutatját. Küld linked egy képröl és kifejtem a válaszomat :D
2019. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Mert japánban vannak villanypóznák és mivel az emberek kisebbek ezért alulról látják? Ilyen csendélet / tájkép szerűen?

Én sem teljesen értem mire gondolsz...

2019. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

egyet?


[link]


leginkább erre a beállításra gondoltam

[link] /image/179142488262

[link] /image/178945974379

[link] /image/183539771327

[link] /image/176692741368

[link] /image/173954508147

[link] /image/155107097261


ötleteléseket előre is köszi :)

2019. ápr. 10. 20:17
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsánat , valamiért tördelődtek a linkek...
2019. ápr. 10. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nincs különösebb oka. Lényegében mindenhol vannak villanyoszlopok, ezért ha a tájat mutatják, nyilván bele kell kalkulálni ezt is. Ráadásul szerintem az animálásban is sokat spórolhatnak vele, hiszen azzal, hogy másodpercekig mutatnak egy mozdulatlan villanyoszlopot, annyival kevesebbet kell megrajzolni/animálni, illetve újra felhasználhatóak lehetnek a vázlatok. Ellenben mondjuk egy fát valószínűleg kicsit "bonyolultabb" megrajzolni, több időt vehet igénybe.

Mondjuk ettől még lehet valami szimbolikus jelentése, de hirtelen nem jut eszembe semmi értelmes magyarázat. Megkérdezem esetleg egy animáció szakon lévő ismerősömet, ő esetleg hallott-e már valamiről ezzel kapcsolatban.

2019. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Főleg mert, ahogy előttem írták, Japán tele van velük, ezért az emberek mindennapjaikban is ezeket látják. Ez egy hétköznapi, jól ismert motívum, ami valóságosabbá és otthonosabbá teszi az animéket.

Egyébként ez a villanykábel téma sokszor fel szokott merülni, olyannyira, hogy egyesek utánajártak, van-e különösebb oka. Ez a cikk ( [link] például Anno Hideaki rendező munkásságára vezeti vissza, pontosabban a Neon Genesis Evangelion-ra, ami a teljes japán médiatörténelem egyik legnagyobb alapköve és rengeteg utánzója van. Van is egy Anno-ról szóló dokumentumfilm, amiben bevallja, hogy mindig foglalkoztatták az elektromos készülékek és kábelek, mert a gyermekkori lakhelye tele volt velük. A kábelek szinte minden művében megjelennek, mert szereti a valóságos, átlagos Japán infrastruktúra látványát kombinálni az elvont fantasy vagy sci-fi ötletekkel, és ez nemcsak az animéire, hanem az élőszereplős filmjeire is igaz. És mivel Anno az egyik legjelentősebb japán rendező, valóságos stílust teremtett ezzel. Előtte is voltak persze villanyvezetékes jelenetek, de az Evangelion után sokkal elterjedtebbek lettek.

Ezt mondja ebben a linkben ( [link] az első válaszoló is, aki állítása szerint személyesen meginterjúvolta Anno-t.

De más magyarázatok is vannak. Például, hogy sok animében a tájképeket fényképek alapján rajzolják, és mivel a fényképeken sok a vezeték, így bekerülnek a rajzokba is.

2019. ápr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

WOW!!!


Köszönöm szépen!


Ezek szerint jól éreztem, hogy ez nem csak az én fixációm, hanem "valami". Így, a leírtakat olvasva és visszagondolva, a régirégi animékben kevésbé vannak szerepeltetve.

2019. ápr. 11. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!