Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Tudtok mondani régi meséket...

Tudtok mondani régi meséket amik a TV-be mentek? Melyik volt a kedvencetek?

Figyelt kérdés
2019. júl. 15. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Pom-pom.
2019. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Vízipók-csodapók

Lolka és Bolka

Kockásfülű nyúl

Az erdő kapitánya

Magyar népmesék

2019. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Mézga Aladár különös kalandjai

A varázslatos iskolabusz

Akcióban Mary-Kate és Ashley

Animália

Andersen, a mesemondó

Arthur

Az elsüllyedt világok

Csutak úrfi

Flipper és Lopaka

Simsala Grimm

Koboldok és tündérek földjén

Tupu

Magyar népmesék

T-Rex Expressz

Marsupilami

Locsi-fecsi Márta


Mind Minimaxos, az meg hogy melyik volt a kedvencem, attól hogy hogy épp hány éves voltam.

2019. júl. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Godzilla

Balu kapitány

Kis Dalmaták

Scooby Doo

Casper

Papirus

Thomas a mozdony


Ezeknek a meséknek minden részét láttam :)

2019. júl. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tripladmagic válasza:
72%

Amik régen mentek és én hiányolom az a

D-gray.man

Death Note

És az egész animax csatorna

2019. júl. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Cliffordot csak én imádtam?
2019. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kengyelfutó Gyalogkakukk (Road Runner)

https://www.youtube.com/watch?v=l8k_TEAFRvE

2019. júl. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nekem két kategória létezik, amibe bele tudnám sorolni a gyerekkori kedvenceket: külföldi és magyar rajzfilmek. Ha követjük ezt a besorolást, akkor ez a sorrend:


Magyar rajzfilmek:

1.) Macskafogó 1 és 2 (nem értem, hogy miért utálják annyira a 2-t, szerintem a 2 is van olyan jó, mint az első rész, illetve most kezdenek az első részből jó mémeket gyártani)

2.) Dr. Bubó

3.) A Mézga család

4.) Pom-Pom

5.) A nagy ho-ho-ho-horgász


Külföldi rajzfilmek:

1.) Disney rajzfilmek garmadája, de főleg a Mackótestvér és a Balu kapitány kalandjai

2.) A 2011-es Bolondos dallamok reboot, főleg a hektikus első rész Lola Bunny hirtelen érzelmi változásaival

3.) Kenguk (nem tudom miért) és Született kémek fej-fej mellett (Azért jött be a Született kémek, mert pont ezután ment délután a Charlie angyalai a TV2-n. Mivel gyerekként szerintem ez volt a legmenőbb és legakciódúsabb sorozat, amit néztem, ezért szerettem volna többet látni belőle. Pont ekkor jött kapóra az, hogy elkezdték leadni a TV2 Matinében a Született kémeket, mert ez pont olyan, mint a Charlie angyalai, csak rajzfilmben.)

4.) Kandúr kommandó (Ehhez a sorozathoz köthetőek az első szárnybontogatásaim a szexuális jellegű érzelmek irányába, mert már akkor is úgy gondoltam, hogy az ottani alpolgármester, Calico "Callie" Briggs rohadt csinosan néz ki. Amikor pedig nem Callie volt a képernyőn, akkor pedig ment a csihi-puhi overload.)

5.) Gumball csodálatos világa 2. rész. Az a rész az pontosan olyan érzelmi katarzist váltott ki belőlem gyerekként, mint az Új Bolondos dallamok első része, amit már korábban leírtam.


Viszont, SPOILER RIADÓ! AKI EZT A RÉSZT NEM LÁTTA, ELŐSZÖR NÉZZE MEG ÉS AZTÁN OLVASSON TOVÁBB!


... Szóval... Abban a részben az történt, hogy Gumball tesója, Darwin beleszeret Gumball-ba, aki lánynak öltözött, viszont Darwin nem tudja, hogy akit szeret, az a lánynak öltözött tesója. Eközben Gumball úgy csinál, mintha mi sem történt volna, illetve udvarlási tippeket ad Darwin-nak (biztos azért csinálta ezt, hogy lelket adjon tesójába). Viszont Gumball-nak egy idő után elege lesz a színjátékból és megtervezi női szerepének végső felvonását: egy "szakítást", amiben a Gumball által megjátszott nő felmegy a mennyekbe. Olvastam már akkor Rómeó és Júliát, de ez tényleg megközelíti a shakespeare-i szintet: ez az egyetlen jelenet pontosan ugyanazt az érzelmi hatást adta át nekem, mint Shakespeare mesterműve: remény, öröm, majd minden rosszra fordul, aztán tanácstalanság, végül a halál jelképe. Egyszerű, komédikus kikapcsolódás miatt kapcsoltam rá a Cartoon Network-re, erre ott is maradtam a shakespeare-i filozófia miatt.


Mém alapanyagok:

1.) Shrek 1 és 2 (kiváló filmek és rengeteg jelenet van bennük, amelyet ki lehet benne figurázni egy mémben)

2.) Sonic X (az első ismerkedésem gyerekként Sonic-kal és az anime fogalmával, illetve az intrózenéje a mai napig egy hatalmas mém)

3.) Dóra, a felfedező (rengeteg idézet van benne, ami emlékezetes és könnyen mémmé alakítható, pl.: "Swiper, ne lopkodjál!")

4.) Spongyabob Kockanadrág (Kiváló rajzfilm, nyogodjék békében a készítője! Kiváló az artstyle, vicces és az első két évad egy hatalmas társadalomkritika a felnőtt világra nézve. Spongyabob a gyerekeket képviseli, Tunyacsáp pedig a munkában és a stresszben kiégett felnőttek metonímiája, akiknek kifakult a világképe a sok munkahelyi stressz miatt. Épp ezért lehet belőle végtelen mennyiségű mémet csinálni, mert soha nem fogyunk ki benne a társadalomkritikából.)

5.) A Simpson család (Hasonló gondolatok, mint a Spongyabob Kockanadrágnál, csak itt több a felnőtteknek szóló humor.)

2019. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan régide azért az

Én pl.imádom a Rudi és Trudit💟

A magyar meséket gyűlölöm de pl.régen ment az oscar oázisa az is jó volt

2019. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na és igem hát a spongyabob!

Meg régen néztem azt a kínai lányos mesét akinek volt egy tigris barátja egy szakállas öregember barátja a többire nem emlékszem ő meg egy olyan 1,2 éves baba lehetett

És nemtom hogy kell irni ,ejtésre:Kájlán



Néztem az amadeust

A thomast

Tom és jerry

De hát igen régi mesék közül a spongyabob a legjobb!

2019. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!