Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen vastagságú elektromos...

Milyen vastagságú elektromos gitárhúrt használsz, és miért pont olyat?

Figyelt kérdés
Az első gitáromon le akarom cserélni a húrokat, de nem tudom h eredetileg milyeneket tettek fel rá.

2019. júl. 28. 17:08
 1/8 Mojjo ***** válasza:
73%
Milyen gitárod van?
2019. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Affinity stratocaster
2019. júl. 28. 17:25
 3/8 Mojjo ***** válasza:
75%
Azon gyárilag 9-es (azaz 0,009-0,042) húrok vannak.
2019. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyem stílusban játszol, milyen hangolást használsz? Mennyire szerted ha feszes a hur? Én most 10-42-t használok. Előtte 12-52-t, az előtt meg csak a gyárit egy kb 2 hétig. Ebből a vékonyabb szettből volt csak a hangszerboltban, én okos meg vettem 10-et is. Nekem vékony jobban szeretem a vastagabb húrokat, főleg hogy mostanában egyre jobban vonz a lehangolás. Majd ha elfogy ez a szett, akkor váltok valami 10-52-re vagy valami vastagabbra. Ritmust játszom így, a szóló miatt sem kell a vékonyabb.
2019. júl. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Standard E ben van a gitárom. Nem is nagyon szeretném variálni. Te milyen gyakran cserélsz húrokat? Lehet hogy meg próbálok én is egy 10 eset. Mert egyébként nálam elszakadt a legvékonyabb húr. Szóval valószínűleg tényleg 9 es lehetett, ahogy az írták feljebb.
2019. júl. 30. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hónap után rozsdálódik, de van hogy 2 hónapig használom. De 2 hónap után szinte mindig cserélem az újonnan(kb 5 szettrt használtam el) előtte az 12-52 Ernieball fél év után lett cserélve
2019. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Normál hangolásban 10-est használtam, aztán egy időben rákattantam a Crazy Diamond-ra meg a Wall-ra, és azok a kéthangos nyújtások letépték az ujjaimat. Akkor tettem fel 9-eset, azzal játék volt. Azóta mradok a kilencesnél.
2019. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja nekem is letépi, ezért én is a 0.9-t a nyújtások miatt. (strat)
2019. szept. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!