Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerinted Kendrick Lamar...

Szerinted Kendrick Lamar jobb, mint 2pac?

Figyelt kérdés
2019. júl. 31. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem mindketten saját koruk tehetségesebbnek mondható rapperei között vannak, én talán Kendrick Lamar munkásságát egy kicsivel jobban kedvelem, leginkább a To Pimp a Butterfly album miatt.
2019. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2pacnél nem lesz jobb.
2019. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt nézzük hogy tupac milyen és mekkora hatással volt a rap-re és az egész zenei világra, sehol nincs hozzá képest.
2019. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Meg sem közelíti 2Pac-ot.
2019. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kendric-et annyira nem ismerem, de a Damn című albumába belehallgattam azért. Nekem egy erősen túlértékelt előadónak tűnik. A megjelenése alapján egy átlagos amerikai hírességnek néz ki, semmi különleges nincs benne. Tupac-nak viszont volt különleges megjelenése, stílusa. Amolyan természetes lazaság áradt belőle.


De azt mondják, hogy Kendrick elég jó dalszövegeket ír, szóval még azt tanulmányoznom kell, hogy teljes véleményt alkothassak róla. Mindenesetre a zenéje alapján, amennyit ismerek nekem (jelenleg) úgy tűnik, hogy van, aki jobb new school zenéket tud csinálni.

2019. júl. 31. 12:28
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

#5 Nem a DAMN-be kellett volna belehallgatni, hanem a Good Kid Mad City-t, és/vagy a To Pimp A Butterfly-t végig. Bár én a DAMN alapján sem vontam volna le azt a konklúziót, hogy Kendrick-ben nincs semmi különleges.

Ha pusztán személyes preferenciára alapozom a válaszom, akkor gondolkodás nélkül Kendrick-et mondom; ha viszont megpróbálok egy kicsit "objektívebb" lenni, akkor marha nehéz megítélni, elvégre nem csak, hogy két külön generáció, azon felül még utóbbi előadó hatást is gyakorolt az előbbire. Nem tudom az megvan-e, hogy a To Pimp A Butterfly-nak eredetileg "2 Pimp A Caterpillar" lett volna a címe (aminek pont 2 P.A.C. a rövidítése), meg konkrétan van az album végén egy skit, ami össze van vágva egy régi 2Pac interjúból, úgy, mintha Kendrick vele beszélgetne. Szóval az mindenképpen egy pont 2Pac-nak, hogy Kendrick nem (ilyen) lenne nélküle. Meg a hip-hop világ egésze máshogy nézne ki a csávó nélkül, a hagyatékát nem lehet tőle elvitatni - ilyen téren meg ugye a két rapper összevethetetlen, elvégre kell még idő, hogy egy kortárs rapperről el lehessen dönteni a történelmi jelentőségét. Viszont szerintem 2Pac hagyatéka nagyobb részben kulturális, meg kontextuális, mintsem valóban zenei. 2Pac zenéje bár egyértelműen felismerhető, és többnyire nagyon jó, Kendrick szerintem sokkal változatosabb, meg többféle érzelem, koncepció feldolgozására képes, és ez egy olyan vonás, amit én kimondottan keresek zenében.

Amikor először nekiültem a To Pimp A Butterfly-nak, nekem is az volt amúgy a benyomásom Kendrick-ről, hogy egy átlag amcsi rapper, akinek talán egy kicsit funky-bb a hangzása az átlagnál, de ennyi. Aztán magától az albumtól teljesen eldobtam az agyam. Ilyen szintű komplexitást, mélységet, sokszínűséget, kiváló jazz-es/soul-os hangszerelést, miegymást ritkán hallani hip-hop-ban, pláne olyan mainstream szinten, mint ahol ő tart. Hosszasan tudnám részletezni, hogy mennyire és miért szeretem azt az albumot, de szerintem már így is eleget írtam. :D

2019. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6


Köszönöm a válaszodat. Fogom tanulmányozni Kendrick zenéjét és dalszövegeit, el fogok bennük mélyülni, szóval nem temetem a srácot.


Viszont azt gondolom, hogy 2Pac-nak azért sokkal megnyerőbb stílusa volt. A "2 america most wanted" videóklippben például úgy jelenik meg, mint egy higgadt, laza gengszter. Erre Kendrick nem lenne képes, mert más karakter, hiába Compontban nevelkedett.

2019. júl. 31. 17:47
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

Már a felvetés is egy vicc.

2Pac a rap atyja, valaha volt legnagyobb alakja, egy igazi legenda, aki pár éves pályafutása alatt olyan elképesztő méretű és hatású munkásságot tett le az asztalra, ami megismételhetetlen.

A másik csávó nem mondom hogy rossz, de átlag rapper, semmi extra nincs benne, és nem utolsó sorban nem hitelesek a szövegei, mert nem volt olyan élete, mint Pacnak. Meg nyilván nem egy legenda, jó eséllyel nem is lesz. A Top 10-ben sincs benne (azokon a helyeken 2Pac mellett az NWA tagjai, Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg, Ice Cube, 50 Cent és hasonló rapperek osztoznak).

2019. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8


Igen, egészen elképesztő, hogy 2Pac mit tudott letenni az asztalra mindössze 5 év alatt, ráadásul úgy, hogy nagyon fiatal volt.

2019. júl. 31. 21:30
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez a kendrick lamar szerintem egy unalmas csávó. Nem nagyon tud rappelni, a trap sem áll neki jól. Amit a 8-as válaszoló írt, az teljesen reális! 😀
2019. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!