Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Olcsón erősítő gitárhoz?...

Olcsón erősítő gitárhoz? Hol/milyen stb?

Figyelt kérdés
Van egy Les Paul gitárom 40k volt. Hozzá kéne a lehető legolcsóbban erősítő... Nincs rá igazából sok pénzem. Már próbáltam használtan venni találtam is egy nagyon jó ajánlatot rá is csaptam és amikor elindultam érte Pestről Debrecenbe írt a fazon, h sry eladta másnak... :/ (4500ft volt egy 15ezres működő, csak porosodott S útban volt neki) Kb max 8ezerért kéne... Tudom csekély... De nincs sok megtakarítások. Dolgozom és az érettségi éve most jön... A suliba mindent magamnak kell megvennem. "Otthon" csak aludni szoktam. Azt se mindig otthon teszem, de ez már magán nem szeretnék bele menni, csak az esetleges kötekedőknek írtam, hogy nem tart el igazán senki, mert 40k megy anyámnak mert otthon alszom párszor. Többnyire a páromnál de oda az anyós jelöltnek meg 30k. Egyetlen hobbim a gitár lenne. Csak karjára sulira és öltözködésre. Lehetőleg azért Pesten belül kéne... Nem szeretném újra eljátszani a Debrecenbe történetet...

2019. aug. 6. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ne akarj 8 ezerért erősítőt venni... Akkor már inkább szerezz be valahonnan egy Boss DS-1 pedált (mindjárt kapom az ívet a nagy kompetens megmondóktól, hogy milyen szar is az). Ha van valami hangládád inputtal, akkor szimplán csak két kábel kell (gitárból a pedálba, illetve a pedálból a ládába). Aztán mehet a muzsika.
2019. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Illetve elfelejtettem, hogy ekvalízer is van. Ha van valami keverőd, az perfekt.
2019. aug. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Kis gagyi 10 wattos erősítőt 6 collos hangszóróval tudsz venni 6-8 ezerért.

De akkor már én inkább vadásznék valami ősrégi Regent/Vermona kombóra, némi mázlival azt is kapsz 10 alatt, ezek 30-60 wattosak, egész jó 12 collos hangszóróval.

2019. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Ha veszek egy pedált már ott vagyok 8ezer körül... És akkor ahhoz még hangfal se ártana gondolom én... Jelenleg csak a gitáron volt... Volt spórolt pénzem megvettem mert tapasztalatok alapján ha van spórolt pénzem és ezt megtudják nem lesz spórolt pénzem... Ezért inkább megvettem a gitárt... De már bánom... Eladni nem tudom... Teljesen új, de valami nagy baj van vele... És nem is akarom eladni... De csak porosodik... Így nincs értelme...

Kedves 3ik. Köszönöm nézni fogom hátha... De az a baj hogy amilyen mázlim lesz most nem lesz legalább 1 évig olcsón ilyen se... Már lassan semmi reményt nem látok arra hogy valaha gitározzak...

2019. aug. 6. 17:10
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, direkt úgy írtem, hogy AMENNYIBEN van ládád, akkor vegyél egy pedált. De akkor így tárgytalan.
2019. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Rendben, bocsánat ezen átsiklottam, de köszönöm szépen a válaszodat
2019. aug. 6. 21:09
 7/18 Mojjo ***** válasza:
100%
Ha most tanulnál gitározni, én azt javaslom, kezdd el az alapokat akár mindenféle erősítő nélkül is, amíg nem sikerül valamilyet venned. Pl az akkordokat, akkordváltásokat, különféle sikákat teljesen jól be lehet gyakorolni így is.
2019. aug. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha van fül/fejhallgatód akkor egy fejhallgatós erősítő. Vagy vannak kis 10w tranyos (gyakorolni pont elég) az is iylen árban kezdődik.
2019. aug. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A Regent-Vermona egy remek ötlet amúgy, anyám idióta élettársa egy olyat dobott ki pont, mondván, hogy "szar volt már"... :@ Helyre lehetett volna hozni, csak ő egy inkompetens broki.
2019. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem add el a gitárt, és az árából vegyél egy olcsóbbat+erősítőt

Annak nincs értelme, hogy egy használható hangszer hangját elrontod egy néhány ezer forintos vacakkal. Nem lesz olyan hatalmas visszalépés a 30 ezer forintos gitár sem. De még azzal is jobban jössz ki, ha akusztikusat veszel, metált úgysem fogsz tudni játszani 10 ezer forintos erősítőn.

2019. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!