Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek az OutKast...

Mi a véleményetek az OutKast és a Gorillaz munkásságáról?

Figyelt kérdés
Melyiket szeretitek jobban? Szerintetek minőségi zenének nevezhető amit csinálnak?
2019. aug. 9. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő jó a maga stílusában, viszont a Gorillaz közelebb áll hozzám.
2019. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt zenebolonddá váltam, az életem központi hobbija a vizuális művészet volt, így lehet talán az, hogy a Gorillaz volt az első olyan zenei előadó, akiktől egynél több szám is tetszett. Imádtam kistiniként (meg máig imádom) a bandához köthető képi világot, olyannyira megfogott, hogy Hewlett hatása máig elég szembetűnő a rajzaimon. Aztán pár évvel később, mikor már kimondottan bele voltam szerelmesedve a zenébe, mint műnembe, akkor gyakorlatilag lehetőségem volt őket újra felfedezni, ugyanis anno nem tudtam teljesen önmagáért szeretni a zenéjüket, meg nem is fedeztem fel akkora hányadát a diszkográfiájuknak. Nagyon bírom őket. Szeretem Damon Albarn vokálját, meg a borús, cinikus attitűdjét, meg úgy alapból szeretem az elvontabb hip-hopot, meg a műfajötvöző zenéket, szóval eléggé nekem való a Gorillaz.

Az OutKast-et már régóta ígérem magamnak, hogy alaposabban meg fogom ismerni, mert amit hallottam tőlük, az mind nagyon tetszett, de valahogy sose kerítettem rájuk sort. Ezen okból össze nem is fogom hasonlítani őket, mert unfair lenne az OutKast-tel szemben.

És igen, szerintem abszolút minőséginek nevezhető mindkét banda. Az OutKast-ből Andre 3000-öt nem véletlenül tartják a legjobb valaha élt rapperek egyikének; a Gorillaz meg konkrétan egy teljes mitológiát, és a mainstream popularitás mértékét megközelítő kultközönséget volt képes megteremteni maga körül, ami azért nem semmi, főleg egy olyan zenekarnál, aminek be se lehet pontosan lőni a stílusát + rohadt jók élőben is (tapasztalatból mondom).

2019. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!