Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a jelentése az utolsó...

Lktsrmnd kérdése:

Mi a jelentése az utolsó mondatnak a "Diamant" (Rammstein) c. számban?

Figyelt kérdés

Ugyebár a dal egy nőről szól, akit az előadó olyan szépnek mond, akár egy gyémánt. Ez többször is elismétlődik, majd úgy végződik: "de csak egy kő".

Talán általánosítanak, és azt szeretnék kifejezni, hogy hiába szépek a nők, igazából nem érnek semmit? Lehet ilyen szélsőséges a zenemű mondanivalója? Esetleg csak egy bizonyos nőről gondolja ezt az előadó? Itt van a teljes magyar dalszöveg, hátha figyelmen kívül hagytam valamit:


Olyan szép vagy, gyönyörűszép

Cak rád, mindig csak rád fogok nézni

Elhomályosítod a világot körülöttem

Nemtudom a pillantásom levenni rólad


És a szemed ragyogása

Ki fogja szívni a lelkem


Olyan szép vagy, mint egy gyémánt

Szép, mint egy gyémánt

De kérlek engedj el


Mint egy ékszer, olyan tiszta és sima

A finom fényed az egész lényem

Szeretne a szívedbe markolni

De amit nem szerethetsz, utálni kell


És a szemed ragyogása

Ki fogja szívni a lelkem


Olyan szép vagy, mint egy gyémánt

Szép, mint egy gyémánt

De kérlek engedj el

Milyen hatalom, milyen ragyogás

Gyönyörűszép, mint egy gyémánt

De csak egy kő


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 12. 20:32
 1/4 anonim válasza:
100%
Én úgy vélem, hogy csak egy bizonyos nőről beszél és kicsit nekem úgy jött át, hogy hiába néz ki úgy mint egy gyémánt, hiába olyan ragyogó, amikor valójában csak egy egyszerű kavics mint a többi milliárdnyi ugyanolyan kavics a földön és mivel ugyanolyan mint a többi egyszerű kő pótolható és a pótolhatósága veszi el az értékét.
2019. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, felnyitottad a szemem😁. Valóban ez lehet az értelme.
2019. aug. 13. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem azt is jelentheti, hogy a gyémánt ugyanolyan kő mint a többi, valódi értékkel pedig nem bír, csak azzal amivel az emberek felruházzák

olyan ez mint a papírpénz, ugyanolyan papírból készül ugyanolyan festékkel, a 20 000 forintos mégis négyszer annyit ér mint az 5000 forintos mert mi azt mondtuk

ugyanilyen mikor valakit szépnek látsz, pedig legbelül ugyanolyan mint bárki más

2019. aug. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább arról lehet szó hogy a nőt egy gyémánthoz hasonlítja amit szeret de ugyanakkor hatalmába kerítí és megbabonázza és ekkor rájön hogy ő csak egy kő és hagyja

Elemenni

2021. jan. 11. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!