Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ennek az Ossian szövegnek mi...

Ennek az Ossian szövegnek mi az értelme?

Figyelt kérdés

,,Árnyékban-sötétben tudod meg,

Hogy mennyit ér a fény.

Ámultan-csalódva nézheted,

A bűnből hogy lesz erény.

Felépít-rombol a szerelem,

Ott a testben, a lélekben,

A vénámban áramlik szüntelen,

Mindig ott volt és ott lesz velem.


Az élettel, a halállal,

A békénkkel, a harcainkkal.


Refr.:

Amíg felkel a nap, amíg új reményt ad,

Addig nem tart vissza semmi.

Ünnepeld velem az életet,

Addig amíg lehet.


Nehezen-lassan jön a szerelem,

És olyan gyorsan múlik el.

Csak akkor tudod meg, hogy mit üzen,

Mikor hívod és nem felel.


Az élettel, a halállal,

A szélcsenddel, a viharokkal.


Refr.:

Amíg felkel a nap, amíg új reményt ad,

Addig nem tart vissza semmi.

Ünnepeld velem az életet,

Addig, amíg lehet.

Amíg bennem a tűz,ami messzire űz,

Addig nem tart vissza semmi.

Ünnepeld velem az életet,

Addig, amíg lehet."


A refrén tudom hogy mit akar mondani, nem a legeredetibb de zenében működik, hála a ritmusának illetve a dal végi kórusnak.

Már az első 4 sor nincs kapcsolatban egymással, egyszerűen nem állnak össze 1 egész mondanivalóvá.

A következő 4-es pedig piszkosul kínos, baromira nagy sablon tenger!

A refrén utáni négyes szinten kínos és sablonos, de kicsit ellentmondásos, itt arról énekel hogy:

,,Nehezen lassan jön a szerelem

És olyan gyorsan múlik el"

Miközben minden albumán van legalább 1 szerelmes dal, de ezen az albumon kaptunk 3-at, és még 2-ben felbukkan ez a téma.

Az album összességében tetszett, de a Gyönyörű Bolondon túli szerelmes dalok egyszerűen erőltetettnek hatnak, a másik kettőt egyedül a remek szóló miatt érdemes hallgatni, egyszerűen fel nem fogom hogy hogyan lehet ennyire trehány, miközben az albumon vannak igazán jó szövegek.



2019. aug. 29. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Az hogy hulladék az Ossian az
2019. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1. Tanulj meg rendesen írni.

2. Tanulj meg rendesen fogalmazni.

3. Tanulj meg rendesen mondatot értelmezni.


Ezek után pedig valahogy nem mondanám hulladéknak, pláne hogy mai zenekarok közül 1 se képes ilyen szólót lerakni az asztalra:

https://www.youtube.com/watch?v=8oLC49sfsAQ

2019. aug. 29. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem nagy szám. A magyarok alapbol szarok. Külföldi zenekarból több százezer van ami odaveri ezt sokszor.
2019. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mindig is gyűlöltem ezt a ,,magyarok szarok" mentalitást, idehaza olyan zenekarok voltak amelyek ha külföldre születnek akkor lazán világhírűek lennének.

PL: Deák Bill Gyula, Tunyogi Rock Band.

Ezt a zenét pedig csak úgy mellékesen beszúrom ide:

https://www.youtube.com/watch?v=oHh978yizqQ&list=PLYVjGTi85a..

Mindennél található jobb zene, de akkor mond el hogy ennél a dalnál konkrétan a zenei résszel mi a baj.

A szóló profizmusát még Lukács Laci is elismerte, aki kijelentette hogy a feldolgozás albumuknál egyértelműen ez volt a legkomplexebb, legnehezebb szám.

De miért nem válaszolnál inkább felnőtt módjára a kérdésre?

Úgy viselkedsz mint egy kisgyerek.

2019. aug. 29. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Válaszolva a kérdésre nem tudnak mit kitalálni már, ennyi. Unalmas ez a Ossian is ott van mindenhol, utálom is mint a szrt.
2019. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
A Karpatia a legjobb death metal banda😍🤘
2019. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Olyan vagy mint egy 5 éves, nem lehet veled semmiről se beszélni, rákérdeztem arra hogy zeneileg mi a baj az Ítéletnappal, meg se tudtál szólalni, pláne hogy szerinted még a világ színvonalú Zöld a bíbor és a fekete is szar. Te az a tipikus ,,minden magyar zene sz*r" hangoztató ember vagy, aki szerint ez, és az rossz, de az hogy miért még számodra is rejtély.

De tudnak mit kitalálni, mivel az albumon pont hogy vannak igazán jó ötletek.-

2019. aug. 29. 20:24
 8/8 Pupusz ***** válasza:
10 éves koromban az Ossián kazettámra fetrengtem a földön, annyira áthatott. Nekem mindig is nagyon tetszett. Az Ítéletnap különösen kiváló dal lett, nekem az egész nagyon tetszik, fenomenális nóta. A refréntől még ma is libabőrös leszek. A szólóról annyit, hogy Maróthy Zoli az ország egyik legjobb szólógitárosa, kiváló ízléssel és technikával. Valóban, ha külföldre születnek, óriási közönségük lenne. A kérdésben említett dal szövegének első négy sorát én is nehezen illesztem be a többihez, szerintem a rím miatt lett "erény" a sor vége, de lehet, hogy csak rosszul értelmezem. Mindenesetre az Ossiánnak elnézem. Az is lehet, hogy a szerelemben megengedettek olyan dolgok, amik amúgy bűnös vágyaknak számítanának. A szerelemben megengedett minden, ami mind a két félnek örömet okoz. Így a bűn erénnyé válik benne, mert örömet okoz a másiknak. Erre tudok még gondolni.
2019. aug. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!