Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Zene

A kérdés

G A F# Eb hangokra milyen akkordot javasoltok? Megkíséreltem akkordos kíséretet gyártani egy dallamhoz, de ehhez nincs jó ötletem.

Kérdések hasonló témákban: gitár, akkord, kíséret

2019. aug. 30. 13:26  Privát üzenet  

A válaszok
Konkrét dallammal biztos jobb, de például ebből a skálából válogathatsz: [link]

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2019. aug. 30. 14:44 Privát üzenet

hmm

vagy ha 1 akkord kellene ami erre illik és minél több hangot tartalmaz ezekből,akkor nem tudok tippet adni.Mármint,ki kell próbálni melyik szól jobban.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2019. aug. 30. 14:56 Privát üzenet

Meg nem mondom a nevét, de tessék:

A húr üresen, majd a d negyedik bundján lefogod a f# hangot a középső ujjaddal.

G húr megint üresen, majd a H húrnak szintén a negyedik bundján a gyűrűsujjaddal lefogod az Eb hangot.

Végül a mutató ujjaddal az e húron a harmadik bundon fogsz még egy g-t, hogy ne kelljen azt is kihagyni, mint a legmélyebb 'e'-t.

Valamilyen jazz akkord, fura hangja van, kérdés, hogy passzol e, lehet, egy sima gmoll jó rá.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2019. aug. 31. 13:51 Privát üzenet
Waff nevű felhasználó válasza:

Utolsó@: nem az volt a kérdés, hogy hol lehet lefogni az adott hangokat a gitár nyakán, hanem hogy milyen akkordok mennek a leírt hangokra...ami egyébként teljesen értelmetlen. Olyan hangnem amiben a Fisz és Esz hangok szerepelnek, eleve nincs...persze, lehet magyarázni, hogy az az Esz az Disz....ajjajj. Amúgy adott dallamot több (odaillő) akkordal is lelehet kísérni...erre sincs szabály..

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2019. aug. 31. 18:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

# 5/8Időpont 2019. aug. 31. 21:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Waff egyébként nem azt írtam, hogy legyen benn az összes hang, csak kérdés volt, hogy erre kb mik passzolnának szerintetek a legjobban, de már megoldottam, köszi mindenkinek :)

# 6/8Időpont 2019. aug. 31. 21:20 Privát üzenet
Az összhangzatos g-moll skálában van Esz és Fisz is. G-moll hangnemben ez gyakoribb mint ha nem lenne vezetőhang

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2019. szept. 1. 08:05 Privát üzenet
Waff nevű felhasználó válasza:

Utolsó@: tényleg igazad van . Bocsi, rosszul írtam.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2019. szept. 1. 08:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van egy zene, ami a Hitrádió-ban szokott menni. Modern zene, pörgős, és van egy ilyen/ehhez hasonló része: I want to let you down. Véleményem szerint a refrénje. Esetleg van tippetek?
Tudnátok ehhez a zenekarokhoz hasonlót mutatni?
Ennek a zenének mi a műfaja? Tudtok hasonló zenéket küldeni nekem illetve előadókat mondani?
Ehhez hasonló zenék?
Tudnátok ehhez hasonló számokat linkelni?
Tudnátok nekem ehhez hasonló zenéket linkelni? (Tom Odell - Another Love (Zwette Edit) )

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Zene rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!