Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » G A F# Eb hangokra milyen...

G A F# Eb hangokra milyen akkordot javasoltok? Megkíséreltem akkordos kíséretet gyártani egy dallamhoz, de ehhez nincs jó ötletem.

Figyelt kérdés

2019. aug. 30. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Konkrét dallammal biztos jobb, de például ebből a skálából válogathatsz: [link]
2019. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hmm

vagy ha 1 akkord kellene ami erre illik és minél több hangot tartalmaz ezekből,akkor nem tudok tippet adni.Mármint,ki kell próbálni melyik szól jobban.

2019. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg nem mondom a nevét, de tessék:

A húr üresen, majd a d negyedik bundján lefogod a f# hangot a középső ujjaddal.

G húr megint üresen, majd a H húrnak szintén a negyedik bundján a gyűrűsujjaddal lefogod az Eb hangot.

Végül a mutató ujjaddal az e húron a harmadik bundon fogsz még egy g-t, hogy ne kelljen azt is kihagyni, mint a legmélyebb 'e'-t.

Valamilyen jazz akkord, fura hangja van, kérdés, hogy passzol e, lehet, egy sima gmoll jó rá.

2019. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Waff ***** válasza:
Utolsó@: nem az volt a kérdés, hogy hol lehet lefogni az adott hangokat a gitár nyakán, hanem hogy milyen akkordok mennek a leírt hangokra...ami egyébként teljesen értelmetlen. Olyan hangnem amiben a Fisz és Esz hangok szerepelnek, eleve nincs...persze, lehet magyarázni, hogy az az Esz az Disz....ajjajj. Amúgy adott dallamot több (odaillő) akkordal is lelehet kísérni...erre sincs szabály..
2019. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. aug. 31. 21:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Waff egyébként nem azt írtam, hogy legyen benn az összes hang, csak kérdés volt, hogy erre kb mik passzolnának szerintetek a legjobban, de már megoldottam, köszi mindenkinek :)
2019. aug. 31. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Az összhangzatos g-moll skálában van Esz és Fisz is. G-moll hangnemben ez gyakoribb mint ha nem lenne vezetőhang
2019. szept. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Waff ***** válasza:
Utolsó@: tényleg igazad van . Bocsi, rosszul írtam.
2019. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!