Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a szám, előadó vagy műfaj...

Mi a szám, előadó vagy műfaj amiről álmotokban nem gondoltátok volna, hogy tetszeni fog?

Figyelt kérdés
Teszem azt egy-két stílust hallgattok általában és meghallottatok valami élesen eltérő stílusú zenét, ami mégis megtetszett.

2019. szept. 1. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A Black Sabbath zenéjét megkedveltem, pedig mindig is idegenkedtem a metáltól.


Pl. legutóbb ezt a számot találtam, amit nem tudok hova tenni, de tetszik.

[link]

2019. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A metállal voltam így, mindig csodáltam a műfajt, de nem tudtam elképzelni, hogy én hallgassam. Aztán egyszer rákaptam, és már hat éve azt hallgatok főleg. Van pár elektronikus album is, amit szeretek, ezt se gondoltam volna korábban.
2019. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ... Mekkora idő telhet el a "nem gondoltam volna", meg a zene élvezete között? Egy jó ideje nem szelektálok műfaj alapján, sokféle stílust hallgatok, nyitott vagyok mindenre, stb., szóval az elmúlt pár évben nem volt olyan, hogy valamire azt mondtam, hogy "na ez biztos nem fog tetszeni", aztán tetszett, mert úgy alapból nem nagyon gondolom semmiről azt előre, hogy nem fog tetszeni. Az viszont biztos, hogy rengeteg olyan zenét hallgatok, amiken a tinédzserkori énem teljesen meg lenne rökönyödve. Annak idején az ízlésem szinte egészét kilencvenes / korai kétezres évekbeli popposabb rockzene meg hip-hop tette ki, és olyan közérthető dolgok élvezetét is elképzelhetetlennek tartottam, mint pl. a női ének. De a komplexebb/szokatlanabb struktúrájú zenéket, meg a nem_tiszta vokált se nagyon tudtam hova tenni. Szóval erősen szűk skálán mozgott az ízlésem. Emlékszem, volt párszor olyan, hogy valami undergroundabb, de kifejezetten befogadható zenésznek csekkoltam egy-egy elvontabb side-projektjét, és el voltam képedve, hogy valaki, aki tök jó zenét is tud csinálni, az miért csinál ilyet. Ahhoz képest már egy ideje rengeteg olyan zenét hallgatok, amikben tonalitás sincs. Leghangzatosabb példának az olyan radikálisabb műfajokat tudnám mondani, mint a zajzene, a free jazz, a dark ambient, vagy a musique concréte, de hogy ne legyek túl avantgárd, szerintem azon is nagyot nézett volna tini_én, hogy Lil Pump első albumát mennyire bírom. :D
2019. szept. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kb minden amit manapság hallgatok
2019. szept. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5-6 éve én se gondoltam volna, hogy tetszeni fog a török rock vagy a tuareg blues :)
2019. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6-7 éve nem gondoltam volna hogy rockot, metalt fogok hallgatni. De talán fél éve a technikadabb szólokkal voltam így
2019. szept. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Gangnam-style nem tipikusan az az én-féle zene, de mégis nagyon megszerettem.:)

Meg még van valami Miranda Cosgrove-szám, elsőre olyan kis gagyika volt, de asszem annyira cuki az a szám, hogy megszerettem. :) De már olyan rég hallgattam, hogy nemtom, mi a címe, de egyébként lehet, hogy megkeresem, és lehet, hogy beírom majd ide:)

2019. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*Jaj, a Dancing crazy volt az Mirandától:D:D

Egyébként van valami érdekes stílus, ami amúgy nem rossz, van a Skrillex-nek az a kutyaugatás-szerű száma:D Asszem, az se kifejezetten az én stílusom, és asszem talán mégis jó. :)

2019. szept. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*bocsánat, mégegy, asszem Bangarang volt a Skrillex-szám. :) De nem tutkó, most nem hallgattam meg. :)


Ja meg egyébként asszem, lehet, hogy néha elkezdem énekelni a Bye Alextől a kedvesemet; de egyébként az teljesen idegesítőnek találtatott a számomra, csak annyira erőltették a rádióban anno, hogy végül belement az emberek fülébe. És akkor időnként úgy eszembe jut, és akkor kicsit elképzelhető, hogy elkezdem énekelni, de egyébként utálom, mert nekem túl lassú, monoton, vontatott az egész, hogy az borzasztó.

Van egyébként Alexnak jó száma, például a Messziről jöttél isteni. Meg mégegy olyan van tőle, a Tanár -sorozatnak a főcímdala; első pár alkalommal mikor úgy hallottam a sorozat elején, nem tetszett, de azt már egyébként sikerült megszeretnem, és most már nagyon szeretem. A Messziről jöttél meg alapból tetszett, az nagyon jó lett. :)

2019. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is sok hasonló tapasztalatom van mint nektek. Én metallal kezdtem, majd szép lassan bekúszott a pszichedelikus rock, magyar alternatív zenékből is jópárat szeretek. Ami meglepett, az nálam az elektronikus zene volt, abból a műfajból is találtam nekem tetszőt. Ma már nyitott vagyok mindenre, kivéve a mulatós zenét.
2019. szept. 2. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!