Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Kárpátia zenekar egyik...

A Kárpátia zenekar egyik kevésbé ismert és kicsit elvontabb számában is a magyar férfitöbbletről énekelnek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=eF6mgBEzzqg

A "nemzetirock" műfajt játszó ismert zenekar, már 2004-ben írt egy dalt erről a problémáról, hogy Magyarországon mekkora férfitöbblet van, és ezért milyen nehéz társat találniuk a magyar férfiaknak. Persze mindezt egy jól becsomagolt formában.

Valóban az évszám sem véletlen szerintem, 2004-ben volt az EU-s csatlakozás, akkor hirtelen még több nő távozott az országból, mert egy külföldi pasi kicsábította a jobb életszínvonal miatt. És tovább fokozódott az egyébként születésszámból is adódó, súlyos férfitöbblet hazánkban, ami megkeseríti a társkereső férfiak életét.

Ha már egy ilyen híres zenekar is kerek-perec megénekelte ezt, akkor miért kételkednek még sokan a férfitöbblet tényében?


2019. szept. 14. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert a statisztika azt mutatja, hogy nő többlet van. Kb 5-10% a nők javára. Ezért nincs ferfitobblet. Másrészt a természet próbálja egyensúlyban tartani a nemek arányát. Egyedül keleten állná meg a helyét ez a nézet, mert ott a nőt semmibe veszik és több millió nő hiányzik a társadalomból.
2019. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Elvontnak azért barokkos túlzás lenne nevezni attól, hogy használnak egy metaforát a dalban, még akkor is, ha ez a zenekarra amúgy nem jellemző. Nyilván a piaci egyensúlytalanságról szólna a dal (kereslet és a kínálat nem találkozik), de ez annyi mindenbe belemagyarázható, annyi mindenre ráhúzható, hogy felesleges ebbe többet belelátni. Én speciel nem szeretem a Kárpátiát, de te vagy a harmadik, a harmadik különböző belemagyarázott dologgal, a dal kapcsán, ami megtalált. Az első a kevés élelem-sok éhező, a másik pedig a kevés munkahely-sok munkanélküli kérdést húzta rá erre a számra. Ugyanúgy megállják a helyüket. Vagyis jobban, mert neked elvben sincs igazad.

Ha a népességre vonatkozó statisztikákat megnézed, akár a KSH-ét, akár az Eurostat-ét, látod, hogy egyrészt Magyarországon még mindig több nő, mint a férfi. Ez ellen kardoskodhatsz, akkor is így lesz. Illetve látni fogod, hogy 2004 után nem lett kiugróan alacsonyabb a nők száma, ahogy a férfiaké sem, annyian nem távoztak csak az EU csatlakozás miatt az országból, hogy ez kimutatható legyen. Ez is tény. Abban igazad van, hogy alapvetően több férfi születik, mint nő, viszont ez a különbség 5% alatt van (ami gyakorlatilag elhanyagolható, mert nem csak párkapcsolatra vágyó heteroszexuális emberekből áll a társadalmunk, így mindkét nem képviselőiből kiesik jópár), és a negyvenes korosztály idősebb felére ez a különbség már megfordul, és valóban férfiből lesz a kevesebb.

Röviden: nem, szerintem baromira nem erről szól a dal, csak próbálod belemagyarázni.

2019. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért van nőtöbblet Magyarországon, mert a nők tovább élnek, mint a férfiak. Az öregasszonyokkal nem sokra megyünk. A fiatal korosztályban a férfiak vannak többen.
2019. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A sok a horgász- kevés a hal szerintem érthető úgy is, hogy kifogásra érdemes hal nincs elég.
2019. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!