Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nirvana Smells like Teen...

Nirvana Smells like Teen Spirit-nek tudja vki mi a mondanivalója?

Figyelt kérdés

2019. szept. 16. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Az a mondanivalója amit belelátsz
2019. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ami le van írva. Szimplán. Cobain nem a közönségnek írta a dalait. Nem nekik üzent. Egyszerűen leírta h mi van. Önkifejezés. Sztem sok mondatot még ő sem ért, hogy miért énekli, csak valahogy feljött neki.


Nekem is van egy csomó ilyen. H vannak mondatok, meg képek a fejemben amik nagyon fontosak, de nem tudom h miért, csak egyszerűen fontos. Vagy álmomban elhangzik egy mondat valaki szájából, amiről szintén érzem h többet jelent annál mint ami le van írva.


A Nirvana számok szövegei is ilyen ösztönös elszállások, és ahogy hallgatom, rám is hatással vannak egyes mondatok.

2019. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szám címe onnan jött, hogy volt Kurtnek egy ismerőse, aki Teen Spirit nevezetű Dezodort használt, de Kurt ezt nem tudta, viszont azt mondták Kurtnek, hogy "Kurt smells like teen spirit"

Ezzel arra célozva, hogy ő is teen spirit Dezodor szagú, mint ismerőse.... Kurtnek nem esett le, es azt gondolta, ez valami igazán emelkedett gondolat, megtetszett neki, így született a Smells Like Teen Spirit című dal.

Amit végül annyira megútált a szám félre értelmezése es himnusszá válasa óta, hogy nem is volt hajlandó játszani a koncertjeiken, magát a dalt szerette ő, es a sorait is, továbbra is, de nem adta a közönségnek többé a dalt saját előadásában.

Egy félreértett zseni volt ő, egy igazi géniusz. Lehet mondani, hogy drogos köcsög volt, de azt is tudni kell, hogy miért lett az.

Őszintén szólva én sem vagyok meggyőződve arról, hogy öngyilkos lett. Imádta a lányát, miatta vállalta végül az elvonót, ahonnan elszökött, hazautazott Seattlei házába, es "agyonlőtte" magát, a halálos adag kétszeresével több heroinnal először, majd szó szerint is, egy puskával.

1994 Április 5-én. Majd három nap múlva találtak rá. De a puskán az övék kívül még három ujjlenyomat, gazdája egyiknek se. Viszont Kurt kezén nem volt lőpor...

Es a hitelkártyáján is mozgás volt a halála utani napokban kétszer is.

En sajnálom ezt az embert, amiert ez történt vele. Igazán hiteles figura volt, szerény, es alázatos, művész. Ugyanabban a rongyos csíkos pulóverben lett világsztár, amiben hajléktalanként csövezett a híd alatt. Semmije sem volt. Világsikert ért el, mégsem volt semmije.

R. I. P. Kurt Cobain.

2020. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is maganak szoltak a zenei, de aki ertelmezi, talal benne mondanivalot es nagy igazsagokat.
2020. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!