Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Milyen módszerek...

Gitárosok! Milyen módszerek vannak az akkordváltások leghatékonyabb elsajátítására?

Figyelt kérdés

Kb 1,5 hónapja kezdtem el gitározni, és a húrok lefogása már gyönyörűen megy,viszont az akkordváltásaim szörnyűek. Lassú, olykor nem találom el a megfelelő húrt, és nagyon koncentrálnom kell, hogy oda tegyem az újjam, ahová épp kell.


Érdeklődnék, ti milyen módszerrel sajátítottátok el az akkordváltásokat.



A ti tapasztalataitokra lennék kíváncsi, ezért még mielőtt valaki megszólna, igen néztem youtube videókat, és utána is olvastam.



2019. szept. 19. 12:56
 1/8 anonim válasza:
100%

Keress olyan akkordpárokat, amelyeknek van egy, vagy több közös hangjuk. Pl. C dúr - A moll, vagy D dúr - D moll (ez utóbbit akkor, ha kisujj nélkül le tudod fogni a D mollt). Ezek közt váltogass, csak oda vissza, pengetni sem feltétlenül kell, de ha azt is csinálod, valami jó ritmussal, akkor két dolgot gyakorolsz egyszerre. Utána olyan akkordpárokra térnék át, ahol már kevesebb a közös hang, mondjuk G dúr és D dúr, ezek csak a B húr 3. bundjában közösek (itt feltételezve, hogy a 4 ujjas 320033 G dúr akkordot tanultad meg). Ugyanígy jó lehet még az E moll G dúr, ha az E mollt a mutató és a középső ujjaddal fogod. Ha ezek magabiztosan mennek, akkor gyakorolj olyanokat, amiknek semmi közös hangjuk nincs. Pl. A moll - G dúr, D dúr - C dúr, stb..


Viszonylag hamar menni fog, de ezek csak gyakorlatok, nem zene, úgy is kezeld őket (főleg a D moll - D dúr váltás).


Kellemes gyakorlást! :)

2019. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Sok gyakorkás. Nincs királyi út, gyakorolni kell többet és még többet.

Max. annyit tudok tanácsolni, hogy a lehető legkevésbé emeld fel az ujjaidat - a kezdők gyakran az égig emelik azokat, és onnan persze nehezebb visszatalálni a húrokra. Illetve ahol vannak közös pontok, ott ne is emelj semmit. Pl egy Am és Asus2 váltáskor csak a mutatóujj emelkedik fel, a középső és a gyűrűs nem. Ugyanígy egy Am - C váltásnál csak a gyűrűs emelkedik fel a húrokról. És így tovább.

2019. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlás.
2019. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenképp beépítem őket a gyakorlásba!

:)

2019. szept. 19. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló korrektül leírt mindent, de az ujjrendekkel nem minden szempontból értek egyet gitártanárként. Viszont csak te tudod, mit milyen ujjrenddel tanultál.


Én még azt is tudom mondani, hogy esetleg próbálkozhatsz úgy is, hogy lefogsz egy hangot, egy másik ujjaddal pedig végig lépegetsz a húrokon. Vagy két ujjal fogsz mondjuk a-c (2-1) a g és h húrokon, aztán ezeket pakolgatod át ide-oda.


Egyébként a dolog nyitja tényleg a gyakorlás, és a rendszeresség.


Sok sikert kívánok!

2019. szept. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 évesen egy egész nyarat azzal töltöttem, hogy pakolgattam az ujjaimat ide oda a gitár nyakán, anélkül, hogy pengettem volna bármit is. Úgy fogtam fel mint ha sportolnék.
2019. szept. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:
100%

@6: Ez azért nem jó, mert így nem hallod, hogy szól, amit lefogsz, igy nem veszed észre, ha valami nem stimmel. Ha túl gyengén fogod és csörögnek miatta a húrok, ha túl erősen fogod, ezért hamis lesz a hangzás, ha egyik ujjad véletlen tompít valamit stb stb...

Gyakorolni hangszeren úgy érdemes, ha hallod is, mit csinálsz.

2019. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, h lehet jobban is csinálni mint ahogy én csináltam, de annyira nem tudtam semmit lefogni, h képtelen voltam több dologra figyelni. De a nyár végére már kinyúlott, meg megerősödött annyira a kezem, h utána el tudtam kezdeni gitározni.
2019. szept. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!