Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi időt gyakoroltok...

Mennyi időt gyakoroltok hangszeren egy nap, és elégedettek e vagytok a hangszeres tudásotokkal?

Figyelt kérdés

2019. szept. 21. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kb másfél hónapja kezdtem el rendszerese gitározni csak úgy magamban. Majdnem minden nap játszottam valamennyit, de volt, hogy kihagytam pl egy hetet. Így odáig jutottam, hogy könnyebb akkordokkal nehézkesen el tudok kísérgetni éneket. Nem tudom, mi számít gyors tanulásnak ilyen autodidakta módszerrel, szóval nem tudom megállapítani, az én fejlődésen jónak, vagy gyengének szamít-e, de mindenesetre örülök, hogy ezt már tudom. :)
2019. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kojee ***** válasza:
100%
Leosztva kb napi 7-10 perc gyakorlás szokott összejönni, a hangszeres tudásommal nem vagyok megelégedve.
2019. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mojjo ***** válasza:
87%
1-2 óra/nap. Nem, nagyon nem vagyok elégedett.
2019. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

-Kb 1,5 éve gitározom. Napi 0.5-3 óra átlagosan, de van hogy 6-7+ órán át is a nyakamban van a gitár, legfőbb kép hétvégente. Ritka hogy legalább fél órát ne nyúznám. Nagyon nem vagyok elégedett.

-Zongorán 7éve játszom. Napi átlagosan 20percet, de ott van hogy napogik semmit, és ritka hogy 1.5 óránál többet ülök előtte. Azzal még annyira sem vagyok elégedett.

2019. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is autodidakta módon tanulok gitározni, kb. fél éve. Sajnos nem tudok minden nap időtszakítani a gyakorlásra, így átlagosan minden második nap gyakorolok, olyankor 0,5-1,5 órát. Hétvégén persze több időm van, és a próbákon
2019. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok, véletlenül elküldtem a hozzászólást a mondat közepén...


Szóval a próbákon pedig huzamosabb ideig játszunk, akár 4 órát is. Viszonylag meg vagyok elégedve az eddigi tudásommal, de még rengeteget kell fejlődnöm! Mindenkinek sok sikert a hangszeren tanuláshoz! :)

2019. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Körülbelül huszonöt éve gitárt tanulok és minimum napi 2-3 órát van a kezemben a hangszer. Voltak már sokkal jobb időszakaim is és most nagyon nem vagyok elégedett magammal.
2019. szept. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

28 éve gitározok technikás, nehéz zenét. Pár év alatt megvolt az a szint, ami "már jó", így utána volt, hogy évekig alig, csak szükségszerűen gyakoroltam. Azóta viszont odafigyelek erre (mintha munka lenne), mert ugyan jó dolog, és élvezetes játszani (pont ez a lényege), de ilyenkor aprólékosan figyelni kell a technikára, nem "gitározgatok", hanem célzottan gyakorolok.

1-2 napnál többet ne hagyjatok ki, lehetőleg minden nap gyakoroljatok legalább picit, hogy ne essetek ki és kis darabokban csak körbe-körbe, akár lassan, mert a lényeg, hogy minden hang és "zörej" tökéletesen a helyén legyen. Persze sose lesz tökéletes, de nem baj, mert tökéletes nincs, de aki fejlődni akar, mindig talál hibát és fejlesztenivalót saját magában és fejleszti, ez viszi előre, úgyhogy ne bosszankodjon senki emiatt, a saját szintje emelkedik :)

Magamról: már sok-sok éve örömet okoz, hogy ép ésszel felfogom, nincs technikailag nehéz dolog, amit ne tudnék igazából eljátszani, viszont maximalista is vagyok és így nem vagyok elégedett... de már egy ideje azt játszok el, amit akarok, úgyhogy gyakroljatok minden nap, mert megéri.

2019. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én van, hogy kihagyok napokat, de általában pár órát szoktam naponta gyakorolni. Vagyis ez nem mindig gyakorlás, mert inkább több időt töltök azzal, h kitaláljak dolgokat, és inkább azokat szoktam gyakorolni, hogy minél pontosabb legyen. Igazából ez a zenélés dolog egy teljes embert kíván. Csak sajnos nincs olyan sok pénzem, hogy ne kelljen mással foglalkoznom. Mert akkor jövök bele igazán, ha huzamosabb ideig csak ezzel foglalkozom.
2019. szept. 25. 15:33
 10/10 anonim ***** válasza:
1-2órát gyakorlok naponta. Abszolút elégedett vagyok mert látom hogy napról napra fejlődök
2019. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!