Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mennyire minőségi...

Szerintetek mennyire minőségi a kpop zene?

Figyelt kérdés
Régebb olyan 2-3 éve nagyon nagy kpop fan voltam, azóta már csak a blackpink maradt meg akiket csípek (persze őket sem olyan fanatikusan mint régen, szerencsére :D) pont a napokban gondolkoztam azon, hogy szerintem a kpop egy elég sablonos nem túl minőségi tömegzene. Most nem utálkozni akarok, igazából kíváncsi vagyok arra, hogy ti mit gondoltok erről :)) szóval mit gondoltok erről??

2019. nov. 1. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármit lehet igényesen csinálni, de sok mindent enélkül is vígan fogyasztanak
2019. nov. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Vannak minőségi és kevésbé minőségi dalok. Szerintem ebben a műfajban mindenki megtalálja a neki tetsző előadókat.
2019. nov. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, ez mégiscsak a pop műfajába tartozik, csak koreai nyelven. Itt ne várj sokatmondó dalszövegeket,mert elsősorban az előadóknak jól kell kinézniük és mosolyogva táncikálni és kész megvették a rajongókat. Persze vannak nagyon tehetséges idolok is akik nagyon jó ének vagy tánctudással vannak megáldva, de itt az a lényeg, hogy a mai trendeknek megfelelő számokat gyártsanak, ennélfogva nem adhatják önmagukat 100%-osan az előadók. Ha ebből a szemszögből vizsgáljuk a dolgot, akkor nem lehet igényesnek mondani a kpop zenei műfajt, mert ezek csak betanított bábuk akik azt csinálják amit előír a főnök, ergo elveszett a művészet és az alkotás lényege, hogy saját ötletből vagy saját érzelmeim alapjan random összehozok egy dalt, verset, bármit. Viszont a koreai popslágerek videóklippjei nagyon látványosak, látszik hogy rengeteget dolgoznak vele, ez a része nagyonis igényes. A hang minősége sem utolsó, ezt is nagyon jól összerakják. Egyébként én is szeretek néhány kpop számot.
2019. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Semennyire, iszonyatosan gagyi. Persze a pop nagy részére ez a jellemző, de a kpop még rátesz egy lapáttal a koreai nyelv révén.
2019. nov. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván vannak itt is minőségi zenék, meg gagyik is, mint mindenhol máshol. És vannak nagyon jó mondanivalóval bíró számok is, nem csak butuska szerelmes dalok értelmetlen hablaty szöveggel, meg random angol szavakkal, mint amire sokan elsőként asszociálnak a kpop kapcsán. XD És ahogy a #3 is említette, baromi látványosak a videoklipek.


#4, azért arra kíváncsi lennék, hogy szerinted miért lesz gagyibb egy zene a nyelv miatt? :D

2019. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2%
#5 Úgy értem, a nyelv miatt még gagyibbnak hat :)
2019. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3%
Pfejj.
2019. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy írta a kettes asszem... vannak minőségiek (ritkább) és vannak sablonos rosszak (többség) de akárhogy nézem réteg zene... van egy mintája amit mindneki követ és mindig ugyan az... de van 1-2 különleges is általában ezek azok amiket a külföldiek is felfigyelnek....


De mint énekileg nem magas műfaj.... a zene csúcsa még mindig a jazz és a flamenco (lehetne mondani az operát is de abban csak a magas illetve mély hangok vannak ki emelve hajlitások, lepcsözések, csusztatások, és egyéb technikák nincsenek az operában) a legkeresettebb műfaj a pop... nyilván mivel egyfajta tömeg zene azaz mindennel lehet párosítani mert nincsen határok Köze szorítva

Lehet a latin és a jazz zenével is párosítani!

De még mindig nem uatalat részemről sem mert van 1-2 akiket nagyon kedvelek kpop közül! De sajnos az idolok nem igazi énekesek! Sokan mondjak jaj hogy milyen high note meg stb de nagyon sokat hibáznak nagyon sok a fars és hamis hang! Elsősorban a kpop a látványra (bőrre) [szexualitásra] alapoz utána a táncra és csak harmad részre az énekre...

hát oké... el kell ezt fogadni mert aki ért a zenéhez az halja hogy sokszor az MV-ben is nagyon sok a fars hang... legyen az a bts a blackpink a mamaoo a gfriend a seventeen vagy a többi...

az meg a masik hogy a kutyámmal jobban bántam mint a lemez cégek az idolokkal... :/ elég egy undorító szakma...!!! Pedig aztán vannak hires normális énekesek is dél Koreában... akik nem kpop-os idolok... igaz ők kevésbé híresek világszinten mivel a média és a cégek csak az idolokkal foglalkoznak...

azért tényleg ne gondolja senki se hogy a színtiszta tehetség miatt képesek világ turnékat adni a legtöbb idol csapat... azert tudnak mert a cégek több száz millió forintot elvernek az idolok marketingjére és kapcsolatokat vesznek hogy ki juthassanak külföldre...!

2019. nov. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!