Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ismeri-e valaki az alábbi...

Ettro kérdése:

Ismeri-e valaki az alábbi átírt dalokat? Rádiókabaréban hallott magyar dalok paródiáját keresem.

Figyelt kérdés

Valószínűleg 2007-2016 között készült szilveszteri rádiókabaré elején leadott, magyar dalok alapján vicces átírt szövegű jelenetet keresek.

Ez a dal már a 80-as években is megvolt és fent van a youtube csatornán is.Anno még megtaláltam. Ma már sehol sem lelem, de se címre se szövegre nem emlékszem.

Alaptörténet:

A kabaré elején a humorista mesél talán egy karácsony esti kocsmázás utáni hazatérésről. Ez a történet van több magyar dal átírt szövegében megörökítve. Három dalra, vagy előadóra emlékszek ebből ami biztosan benne volt. Először talán a "részegen ki visz majd haza" átírt változata, majd Demjén egyik dala és a Bikini:fagyi című dala is benne volt. Ha valaki emlékszik erre a dalra vagy a kabaréjelenetre, és segít megtalálni, annak köszönöm!



2019. nov. 8. 17:28
 1/1 A kérdező kommentje:

Félig mázlim van.

Megtaláltam azt a legalább öt évvel ezelőtti füzetemet, amelybe lejegyeztem a dalok szövegének egy részét.

Persze rákerestem de a szöveg alapján a kereső nem ad ki találatot. De talán segít valakinek.


szöveg:


"A konyak nem vár, nyitva a bár,

és ha a piálás ha beindul nincs megállás.

A konyak nem vár, bööö... elindult már.

Nekem gyorsan utat adjatok,

mert a szőnyegért kár.


Felesek jönnek, felesek mennek,

haverok sörrel permeteznek.

Felesek jönnek, felesek mennek...

(hiányzó rész) ?


Valaki mondja meg hány fröccsöt ittam,

valaki mondja meg hol lakok? (vagyok) ?

Valaki mondja meg hány ingerem van?

Megérem-e még a holnapot?


Valaki mondja meg egy hosszú lépés

miért tűnik úgy mint egy pillanat?

Valaki mondja meg miért jó keverni,

ha tisztán se bírom a Vermuthot?


Van rá esély hogy ez a változat amit keresek csak a kabaréban volt. viszont baromi jó a szöveg.

2019. nov. 8. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!