Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit tegyek, ha apám nem akar...

Mit tegyek, ha apám nem akar nekem saját hangszert venni?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, kb. egy éve az iskolámban volt egy koncert, amin annyira nagyon megtetszett a dobolás, hogy akkor elhatároztam, hogy dobolni fogok. Apukámnak mondtam még akkor, hogy szeretnék dobolni, és hogy szeretnék egy dobfelszerelést. Amire azt mondta, hogy minek vegyen, ha dobolni se tudok, meg ilyenek. Akkor még ideges voltam emiatt, de így visszagondolva tényleg semmi értelme nem lett volna. Viszont azóta eltelt több, mint egy év. Azóta rengeteget tanultam könyvekből, videókból, kb. minden nap fél órákat gyakorlok gumilapokon, tisztában vagyok a dobfelszerelés részeivel, mi mire való, a kezeimmel már simán tudok függetleníteni stb. És a gumilapokat is úgy szoktam kitenni, mintha egy igazi dobfelszerelés részei lennének. Szerintem egy alap szinten simán tudok már dobolni, csak annyi, hogy cintányérok és dobok helyett gyakorlólapokat ütök. De ez a dolog tényleg annyira érdekel és vonz engem, hogy még nyáron is, mikor tényleg csinálhattam volna egészen más dolgokat, akkor is órákon át dobkotta olvasást, elméletet, és ilyeneket tanultam inkább könyvből itthon. A mostani tudásommal már szerintem tényleg rámférne egy igazi dob, csak itt jön a baj. Mikor apukámnak mutatom a használt dobfelszereléseket, akkor mindíg olyanokat mond, hogy "dehát ez egy sz*r" (miközben amúgy semmit nem ért hozzá), meg hogy "nem is tudsz dobolni" és hogy "minek pénzt költeni értelmetlen dolgokra?" Ilyenkor mindígy úgy érzem, hogy megfoszt attól a dologtól, amit tényleg élvezek és szeretettel csinálok, és hogy minden amit eddig beleöltem csak kidobott idő volt.. Pedig nem a pénzzel van a baj, mivel az árának a háromharmadát fizetném én ki kb., a maradnék meg szerintem egyáltalán nem jelentene gondot apukámnak, ha már egy év alatt rámköltött olyan 400-500 ezer forintot, ami olyanokból állt, hogy Xbox one, bicikli, monitor, játékok, hangszóró, fejhallgató stb. akkor szerintem egy 80 ezer forintos kezdő felszerelés, aminek a nagyobb részét én fizetném ki, szerintem egyáltalán nem lenne anyagilag probléma. De akkor hogyan tudnám meggyőzni, hogy engedje azt csinálni, amit tényleg szeretnék? És szerintem inkább örüljön, hogy ennyi idősen nem cigire meg alkoholra költeném a pénzt, hanem hangszerre, aminek a tanulásába már rengeteg időt beleöltem...

2019. dec. 6. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Üdv! Írtam privát üzenetet az oldalon. Szívesen segítenék, remélem fair ajánlatnak tartod a részemről.


Ha érdekel, vagy itt, vagy a megadott e-mail címen írj.

Minden jót!

2019. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából 16 évesen nyugodtan elmehetsz diákmunkával pénzt keresni egy nyár alatt megvan a dobszerkó ára. Vagy, ha ennyi értékes dolgot vesz neked apukád, akkor eladhatod a régi felesleges cuccaidat. Ha tényleg dobolni akarsz, akkor ne várj míg más megveszi helyetted.
2019. dec. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De tényleg nem az a gond, hogy nincs rá pénzem, mert egy alap dobfelszerelést tudnék venni a saját összegyűjtött pénzemből is, itt azzal van a gond, hogy apukám ezt az egész dobolás dolgomat annyira hülyeségnek tartja, hogy nem is lenne hajlandó velem eljönni megvenni, segíteni hazahozni meg ilyenek. Itt ezzel van inkább a baj. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy tényleg van értelme annak, amit csinálok?
2019. dec. 6. 19:50
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Leírásod alapján sehogy.

Sőt, ezenfelül ha MÁR meg lesz a dobfelszerelésed, rövid időn belül folyamatosan a "hangzavar" miatt fog veszekedni veled, majd rosszabbik esetben el is tilt a dobolástól.


Ha a pénz már megvan rá:

SZállításra azt látom egy értelmes opciónak, hogy az általad ismert hangszerboltban végigpróbálgatod, amit lehet, ha több hangszerboltot ismersz, akkor mindenhol, ahova csak el tudsz menni.

Ha házhoz szállítást vállal a bolt, akkor kifizeted a dobfelszerelést, kérsz róla számlát (számlanyomtatáskor kéred, hogy a blokkot/bizonylatot tűzzék a számlára) és HÉTVÉGÉRE kérsz házhozszállítást.


Ha ez nem megy, akkor az általad próba alapján választott dobfelszerelést neten megkeresed, hol kapható olyan webshopban, ahol hétvégi házhozszállítást és utánvétes fizetést - ha nincsen bankszámlád - is vállalnak, és ott megrendeled.

2019. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Iratkozz be zenesuliba, ott tanulhatsz is, igazi dob is van és talán tudnak adni külön időpontokat csak gyakorlásra. Szoktak lenni fellépések, meghívod apádat, akkor talán látja, hogy nem olyan értelmetlen. Vagy szerzel bandát saját próbateremmel.
2019. dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Igen ez igy tenyleg hulyeseg.

Nem akarlak megbantani de nem lenne egyszerubb elmenni egy zene iskolaba? Ott megismerheted a dobot, lenne egy normalis tanarod nem a netrol tanulnal gumilapokat utogetve.

2019. dec. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
Ne dobfelszerelést vegyél, hanem gobgépet. Azt csak programozni kell, és sokkal többre mész vele.
2019. dec. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Pl. a Roland TR-8-as dobgépe nagyon népszerü.
2019. dec. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Úgy volt, hogy a városban lévő zeneiskolába megyek tavaly ütő tanszakra, de csak 1 tanár van és nem tud vállalni több diákot, ezt az igazgató mondta. A dobgép és elektromos dob pedig kilőve, mert a dobolásban pont az akusztikus dob hatalmas hangja fogott meg, ezért mindenképpen akusztikust szeretnék.
2019. dec. 7. 11:35
 10/17 A kérdező kommentje:

"Nem akarlak megbantani de nem lenne egyszerubb elmenni egy zene iskolaba? Ott megismerheted a dobot, lenne egy normalis tanarod nem a netrol tanulnal gumilapokat utogetve."


A zeneiskolában sem egyből dobfelszerelésen kezdik, nagyon sok ideig ők is csak gumilapon tanulnak.

2019. dec. 7. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!