Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van sok férfi zenésznek...

Miért van sok férfi zenésznek feketére festve a körme?

Figyelt kérdés

Más foglalkozásoknál (színész, sportoló stb.) nem láttam ilyet a férfiak esetében (alapból a nők festik a körmüket), de a zenében számos esetben láttam már hogy férfiaknak is ki van festve feketére a körmük. Elsőre arra tippeltem hogy ez az emó stílus sajátja (mert elsőként talán Adam Lambert esetében szúrt ez szemet), de aztán ez megdőlt, mert más stílusokban (pop, rock, metal, elektronikus stb.) is találkoztam ilyennel. Néhány példa:

Martin Gore, Depeche Mode (elektronikus zene) - amúgy meg mernék esküdni hogy az énekes Dave Gahan esetében isláttam már ilyet, de Gore nagyon gyakran volt úgy látható

Per Gessle, Roxette (rock/pop)

A.J. McLean (Backstreet Boys, popzene)

Dero Goi (Oomph!, metal)

Az Italove nevű, kevéssé ismert italo disco együttes szintetizátorosa is sok klipben van feketére festve

És még sorolhatnám. Viszont ez így nem köthető műfajhoz vagy szubkultúrához, valamint alapesetben férfiak nem festik a körmüket (és a felsorolt zenészek többsége nem is meleg). Akkor mégis mi az oka annak hogy férfi létükre festik magukat?



2019. dec. 13. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

1. Mert szellemileg nem egy zárt kis világban élnek.

2. Mert tetszik nekik.

2019. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hozzájárulhat, hogy amúgy is teljesen fekete az öltözködésük, és akkor az is paszsoljon hozzá. Vagy gitárosoknál sokszor mutatják közelről a kezet, és egyrészt annál nem nagyon látszik bármi "hiba" vagy azt esztétiksuabbnak tartja.
2019. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amiért a nőké. Jól néz ki.
2019. dec. 21. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!