Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, milyen rendszer...

Gitárosok, milyen rendszer alapján tanultatok gitársuliban zenélni?

Figyelt kérdés
Több, mint 10 évvel ezelőtt kaptam a szüleimtől egy elektromos gitárt, mert imádom a zenét, viszont nem volt elég kitartásom zeneiskolába, vagy tanárhoz menni vele, internetes oktató videókat néztem de így sosem tanultam meg rendesen játszani és persze egy nagyon amatőr szinten megragadtam. Ez elvette a lelkesedésem és volt, hogy évekig hozzá sem nyúltam. Most felnőtt fejjel elhatároztam, hogy újra, előlről elkezdeném, viszont azóta külföldön élek, nincs igazán lehetőségem tanárhoz járni aki rám szólna, ha rosszul tartom a kezem és hasonlók. Mit gondoltok, lehetséges így előrébb jutnom? Kezdetnek egy akusztikus gitár vásárlását tervezem, a leggyakrabban azt hallom, hogy azon érdemes kezdeni, de elég bizonytalan vagyok.
2019. dec. 29. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már tudtam gitározni alapszinten mikor beiratkoztam. Emiatt Jazz Standard-eket, etűdöket, zeneelméletet tanultunk (volt külön szolfézs 3 évig)
2019. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szeretnék zeneelméletet is tanulni, hogy ne csak már megírt dalokat seggeljek be és játsszak el, hanem értsem is a zenét. Ezt lehetséges egy könyvből jól megtanulni?
2019. dec. 29. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. dec. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

magyarul nincs jó könyv, a fenti könyv (#2) nem jó, nekem is megvan.


Nekem a gitártanárom írt le mindent a fuzetembe amit tudni kell.

2019. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hálás lennék, ha megkaphatnám a füzetedben leírtakat :)
2019. dec. 31. 13:13
 6/7 anonim ***** válasza:
youtubeon nézegess gitárosokat.
2020. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen nézegettem őket, de valahogy nem szállt át rám a tudásuk a videó nézegetéstől, érted..
2020. jan. 4. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!