Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek is viszonylag...

Szerintetek is viszonylag könnyebb énekesnek lenni?

Figyelt kérdés
Tudom, ez elég relatív. Viszont pl. egy bandában szerintem az énekes szerepe valamivel "könnyebb", mint a gitárosoké. Ti is így látjátok?

2020. jan. 2. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Akinek az énekléshez van tehetsége annak könnyebb,akinek a gitározáshoz annak meg az könnyebb.Mindenki másban tehetséges.Azt kellene mindenkinek csinálni amihez tehetsége van.
2020. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Az énekesnek tudnia kell a dalszövegeket is, tartani a kapcsolatot a közönséggel...
2020. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Az énekesek dolga a legnehezebb. Eleve többmindent kell tudnia, plusz még a hangot is jól kell kezelni. Próbálj meg például 38 fokos lázzal végigénekelni csak fél órát. Gitározni ugyan ilyen helyzetben simán lehet.
2020. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Egy énekesnek végig bírnia kell torokkal, és mivel legtöbbször ő a frontember így az emberekkel is "neki kell tartania a kapcsolatot". Egy dobosnak azért "nehéz " mert az egész zenekarnak ő adja a ritmust, és ha ő hibázik az egész zenekar széteshet, a basszeros adja a dallamot, talán én azt mondanám "legkönnyebbnek", mivel egy viszonylag egyszerű hangszer alapszintem, és zenekarban ritkán kell komolyabb bassz teknika. De Elég relatív, mert aki az egyikben jó, a másikban lehet hogy semmit se tudna csinálni
2020. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó vagyok. Ráadásul a gitáros besszeros sokszor vokálozik is. És ott egyszerre kell gitározni és énekelni sokszor teljen más ritmusban
2020. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Már csak azért sem, mert az énekes adja az "arcot", rá fognak asszociálni, ha egy együttesről van szó.
2020. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
utolsó :Azért nem egy ellenpélda van. Pl AC/DC
2020. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű a basszusgitár. Ugyanaz a ritmushangszer szerep, mint a dobé: szétesik az egész, ha nincs egyben a dobbal. Ráadásul alárendelve a dobosnak. Mellé illik ismernie a harmóniákat, és úgy mozogni rajtuk ill. következetesen le róluk, hogy az adott stílust domborítsa. Szokták mondani, hogy basszus nélkül vennéd észre a basszus fontosságát. Ez akkor is igaz, ha bármi nem oké a basszusgitárossal. Azt azonnal észrevennéd. Azt is mondják, hogy a jó sound 90%-ban a kezekben "lakik". Ez a basszusgitárosra mocskosul igaz.
2020. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Énekes=FŐHŐS!


Énekelni bárki tud. Talán még kötelező is a kis iskolákban.


DE!


Nézz meg egy hirdetési portált, ahol énekeseket keresnek zenekarokba. Elmondhatatlanul nehezebb egy igazi frontember-énekest találni, mint bármely más hangszerest.


Alapkérdés: énekelni pont olyan nehéz, mint hangszeren játszani. A torkod is hangszer. Nem véletlen, hogy sok évig tanulnak, akik operaénekesek lesznek. És akkor még ott sem lesz bárkiből világsztrá, mert nem egyforma képességekkel, torokkal tehetséggel bírnak.


Ha szeretnél énekelni, mindenképp javaslom, keress fel egy tanárt.

2020. jan. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!