Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen szintetizátort érdemes...

Milyen szintetizátort érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,egy szintetizátor vásárlásán gondolkodom mivel bele akarok kezdeni a zene világába mivel iszonyatosan régóta nagy fanja vagyok a zenei világba és most egész nagy keretet rá is tudnék szánni.

Nagyjából 200 euró vagyis 60000FT körüli ár áll rendelkezésemre erre a dologra. Csak annyi a lényeg nálam,hogy kitudjam élni a kreativitásomat és a vágyaimat,hogy eltudjak játszani én is akár nehezebb zenéket.



2020. jan. 10. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60000-ért már komolyabb darabokat kapsz. Érdemes olyat választani, amiben minél többféle hangzás van. Olcsóbbaknál jellemző, hogy ráírják, hogy 100 féle hangot tud, de ez kamu, mert sok beállításnál ugyan azok a hangok szólnak, csak osztva - a billentyűzet bal oldalán az egyik, jobb oldalán a másik. Ennek pedig nincs sok értelme. Olyat válassz mindenképp, amin van kimenet. Azt rá tudod kötni majd egy jó minőségű hangkártyára (ha arra is lett pénzed) és jó kis zenéket tudsz gyártani úgy, hogy több sávban különböző hangzással lejátszol dallamokat, majd mixeled.
2020. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Korg, Roland, Yamaha...
2020. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nagy összegnek tűnik 200 euró, de sajnos ezért a pénzért csak játékhangszert lehet kapni. Játék alatt persze nem a 6 éveseknek való szarokat értem. Ezért a pénzért kapsz 5 oktávot, még a dinamikus billentyűzet is belefér, egész jó hangszínek, jó néhány kíséret, tehát tulajdonképpen az első lépésekre jó a hangszer, de ha valaki komolyan csinálja, viszonylag hamar meg fogja tapasztalni ezen hangszerek korlátait. A Casio CT-X700 típust ajánlom, de az legutóbbi ismereteim szerint 75 ezer forint nálunk.
2020. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igazándiból egy bőven nagyobb összeget is rátudnék szánni mivel simán kitudnék húzni a zsebemből 150000-et bármire,csak ugye az élet nem tejföl és kell másra is a pénz,de viszont nagyon a max 90000 forintot rátudom költeni még gond nélkül,csak úgy vagyok vele,hogy minél kevesebből a legjobbat akarom megvenni.Persze,tudom azt is,hogy minél több általába annál nagyobb a kínálata a készüléknek hangzásban meg a többi dologban.De azt elfelejtettem mondani,hogy alapjáraton gépre akarom rácsatlakoztatni mivel van 1-2 program ami eléggé megtetszett és lehet azokon gyakorolni mint például Synthesia meg még a többi. Meg mondjuk igaz,ha már venni akarok akkor már gondoltam arra is,hogy hogyha már olyan szintre eljutok akkor feldolgozásokat szeretnék csinálni vele meg ilyesmik mivel a zene az életem egyik fele és enélkül nem tudok élni. De amúgy ha nem gond mondjuk konkrét nevet és típust is tudnátok légyszíves mondani amik jók mondjuk tapasztalatból vagy csak próbáltátok már ki őket? Mert mivel nem nagyon értek ezekhez sajnos nem merek magamtól választani mivel nem szeretnék orra esni és azért mondjuk abba hagyni mivel nem jó maga a készülék annyira mint ahogy azt mondják és végül ebből a dologból kifolyólag elmegy a kedvem a zenéléstől. Köszönöm amúgy meg az eddigi kommentjeiteket!
2020. jan. 11. 00:22
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy az utolsó válaszolónak mondom,hogy ahogy elnézem jelenleg itt Németországban 205 euróért már meglehet venni a Casio CT-X700-at ami nagyjából ilyen 65000 körül lehet. Ami egyáltalán nem vészes. Köszönöm szépen amúgy az ajánlást,jobban ránézek erre a készülékre.
2020. jan. 11. 00:27
 6/17 A kérdező kommentje:
Oh,és amúgy ahogy elnézem még az is benne van a Casio CT-X700-ban,hogy amilyen erősen nyomod le a billentyűt annyira lesz erős a hangja úgymond.
2020. jan. 11. 00:29
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt hogy az a Casio "nem vészes " ki mondta neked? Vagy láttad hogy létezik, és ennyiért, akkor biztos jó? Egyébként ennyiért max használtan lehet használható szintit venni. Rolandot használok, az elég jó. Mindenképpen legyen dinamikus billentyűje, és midi kimenet. Először még neked is egy mi újonnan 70ezres szintim volt, nem szetettrm, merf rossz volt a hangja, nemvolt jó érzés játszani rajta, most hogy egy közel 200 ezres szintim van, így sokkal szívesebben ülök le elé ,ami az előzőnél nem hogy nem élvezet, kissé nyűg volt. Raadasul egy drágábbal sokkal jobban lehet játszani. Megéri befektetni, főleg ha ennyire komolyan gondolod.
2020. jan. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egyébként tényleg nem rossz ez a Casio, ezr elfelejtettem leírni. De ha komolyabb céljaid vannak én drágábban gondolkodnék? Ha meg értesz hozzá, és azért írtad hogy ez jó, akkor min alapul a kérdés?
2020. jan. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
utolsó,nem mondtam,hogy értek hozzá. Csak tegnap olvastam egy dolgot,hogy amúgy van a szintetizátorokban is ilyen,hogy van ilyen benne,hogy minél erősebben nyomod le akkor annál erősebb a hangja. És igen,komolyan gondolom csak hát a tényleg így nagyon max összeg az max 120000 Forint amit beletudok ölni. Tudom ez nem ide vonatkozik de még kontaklencsét is fizetni kell szóval. De amúgy igen komolyan gondolom. És ezért is mondtam így utólag is,hogy milyet lenne érdemes venni ilyen ár körül.
2020. jan. 11. 01:03
 10/17 A kérdező kommentje:
Meg amúgy most jó pár videót nézegettem róla is meg különböző szintikről és nem volt rossz,bár igaz ahogy elnézem a Yamaha PSR-E363 és a Yamaha PSR-E463-nak jobb a sima hangzása. Legalább is nekem sokkal smooth-abbnak hangzik. Bár na igen ez a gond,hogy nem értek hozzájuk,csak egy olyan ember vagyok aki imádja a zenét és eltudom azt mondani,hogy jó a fülem a hangokhoz. Ennyi amit a zenéhez tudok kötni amit mondhatok,hogy így ilyen szinten értek hozzá.
2020. jan. 11. 01:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!