Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a Beatles, Rolling...

Szerintetek a Beatles, Rolling Stones, vagy hasonló zenék amik több évtizeden át fenn maradtak, pár száz év múlva tudni fogják kik ők? Ismerni fogják őket úgy mint most pl. Mozatot?

Figyelt kérdés

2020. jan. 13. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
9%
Igen, kb. annyira fogják őket ismerni, mint most Mozartot. Vagy annyira sem. Szóval alig.
2020. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Összességében szerintem is kb. annyira maradnak majd fenn, mint a zenei kánon többi tagja (amit azért nem sokan mondhatnak el magukról). Illetve nem kizárt, hogy bizonyos korokban jobban visszanyúlnak majd a zenéjükhöz, újra felfedezik.

De ha esetleg úgy járnának, mint a Hungária, akkor sosem. Komolyan, ha a 20-as években is a szőnyegfelcsavarás megy majd a lagzikban, bulikban, én felvágom az ereimet (miközben a zenéjük negyven éve is pont annyira volt lázadó, mint amennyire Fenyő Miki tinédzser).

2020. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
Minden műfajnak megvannak a maga klasszikusai: a komolyzenének Beethoven, Mozart, vagy Chopin; a könnyűnek meg a Beatles, a Queen, vagy Janis Joplin. Ezek már beleívódtak a társadalom mindennapjaiba és mivel a könnyűzene népszerűbb, szerintem fenn fognak maradni, talán még tovább is. Viszont nem hinném, hogy a '80-as évek utáni zenék bármelyike is megütné azt a szintet, hogy klasszikussá váljon.
2020. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!