Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az új zenék miért furák?

Az új zenék miért furák?

Figyelt kérdés
Hol lesznek 50 év múlva?
2020. febr. 1. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nézd meg, hol van a hetvenes évek zenéje ötven évvel később: Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, Rolling Stones; David Bowie, Bruce Springsteen, Jimi Hendrix - csak pár kiragadott példa. Mind a mai napig jó zenék, sokszor hallani rádióban, örökzöldek.


A kilencvenes évekből mi maradt meg? Főképp rétegzenék: Depeche Mode, Cure, Aerosmith; Rock-metál vonalon szinte minden: Maiden, Metallica, Priest, Accept, Kiss, Manowar. De popzenéből kit tudnál mondani, aki letett valamit? Pár név: Phil Collins, U2, Roxette.


És kétezerből? Valami? Valaki? Enrique Iglesias? Mariah Carey? Britney Spears? Kik azok?


2010? Mondj valakit, akire még emlékszem.


Nem cél a minőségi zene.

Új sztárocskák, új divat, bevétel.

Goto 10.


Nem 50 év múlva, 5 hónap múlva hol lesznek.

2020. febr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mert a popzeneiparban a régiek is eltűntek és csak azok maradtak fent amik jelentőséggel bírtak.

Ugyan ez van most is, annyi hogy mivel a zenék többsége gyorsabban terjed így hamar el is avul.

Szóval nem feltétlen állja meg a helyét az hogy régen jobb volt a zene, csak szimplán azok közül is a tényleg újítók maradtak fent ma pedig ilyen téren is nehéz újat mutatni.

#1.

Értem én hogy mire célzol, de ezeket a többség is max említés szintjén ismeri.

Ami meg a metalt és a rock-t illeti él és virul, lásd Korn, System Of A Down, Dream Theater, Opeth, Tool stb.

szóval részemről nem igaz hogy csak popzene lenne manapság, csak jól körül kell nézni.

(ennek ellenére nem azt jelenti hogy nem hallgatók meg egy DP Machine Head-t vagy egy Paranoid-t még ennyi év távlatból is, de nem állítom hogy most ne lennének ilyen jó zenék)

2020. febr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert nem jó zenéket hallgatsz, azért. Rengeteg nagyon jó, minőségi zene van, csak meg kell találni őket. Ha nem teszel érte semmit, és csak annyit csinálsz hogy bekapcsolod a rádiót vagy berakod a leghallgatottabb számokat, akkor ne panaszkodj. Persze nem azt mondom hogy a felkapott zenék között nincsen egy jó sem, de ennél sokkal tovább lehet, és kell is látni.


Először is találd meg azt a műfajt, műfajokat amelyeket szeretsz. (Nekem ez a rap elsősorban, nem tudom te milyen számokat hallgatsz. De akár popzenéből is tudok egy pár igényes albumot ajánlani.) És aztán ezen belül kutakodj. Hallgass meg rendszeresen új előadókat, lehetőleg teljes albumokat. Nem hiszem el hogy nem fogod megtalálni ami neked tetszik.

2020. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2020. febr. 1. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én fordítva látom. Szerintem soha nem volt ennyire erősek az igényes rétegzenék, mint most. Az más kérdés, hogy ez a zene már nem a rádióban találja meg a hallgatóságát, hanem az interneten. De szerinted egy zenére igényes ember rádiót hallgat?
2020. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igenem.
2020. febr. 2. 16:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5.Ez teljes mértékben így van.

Nem véletlen a Nu-Metal ill. a Grunge volt az utolsó nagyobb mozgalom, azóta igazából azt lehet mondani hogy aki akar bármit hallgathat és válogathat kedvére.

Akkor persze voltak kötöttségek, ha nem jutott be valami a mainstream-be esélye sem volt, most mivel van több lehetőség így él és virul az undeground zenei világ.(és elég sokat koncerteznek, turnéznak is, nagy-nagy közösségek előtt mivel mindenki értesül róla)

2020. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!