Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Komolyzene és acapella kedvelő...

Komolyzene és acapella kedvelők! Valaki megírná, hogy ebben a reklámban melyik kórusmű hangzik el (2:08-tól)?

Figyelt kérdés

[link]


Előre szólok, a hangszín nagyon erősen szintetikus, mivel egy vokóder-t és polyvocal effektet implementáló elektronikus kütyüt mutat be. Szóval ha valakit nagyon irritálna a hangzás, akkor elnézést kérek, de ha egyszer végighallgatná, hátha felismeri, azt nagyon megköszönném!


Számomra még így is eszméletlenül lenyűgöző zenemű, kb. most hallgatom tucadjára. (nem is értem, miért nem ezzel kezdték a reklámot, nagyon a véletlen műve, hogy egyáltalán végignéztem).


Előre is köszönöm!



2020. febr. 2. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt az infot kaptam egy komolyzene kedvelőtől:


"Olyan, mint egy barokk mise. Hasonló pl. Domenico Scarlatti Madridi misésje (Madrid Mass). Mint a Benedictus tétel lezárása vagy az Agnus Dei. Igazándiból itt a zeneszerzés kötött szabályait (ellenpont) hallgatja az ember, szóval igazi változatosságra nem lehet számítani."

2020. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

JAJJ, DE KÖSZÖNÖM!!! =D

PONTOSAN egy ilyen válaszban reménykedtem! Ami útmutatást ad, hogy mi is ez valójában és hogyan tudok keresni még ehhez hasonló (úgy igazán hasonló) műveket.


Az utolsó mondatod tetszik! (az ellenpontozásról) =D Ez nagyon jól megfogalmazza, hogy mi az ami úgy _igazán_tetszik_ ebben a számban, és örömteli számomra az infó, hogy ennek a műfajnak erősen kötött szabályai vannak, így ha még hasonlót akarok keresni, végre könnyű dolgom van.


Még egyszer nagyon köszönöm!

2020. febr. 12. 14:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a téma, ezt a könyvet ajánlja a figyelmedbe:

[link]

2020. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!