Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek is a Led Zeppelin...

Szerintetek is a Led Zeppelin minden idők legnagyobb zenekara?

Figyelt kérdés

Ízlés dolga, de azért objektíven meglehet ítélni bizonyos tényeket. Aki nem ért egyet, indokolja meg hogy miért. Állításom én is igazolom pár pontban, amivel egyébként a kritikusok is egyetértenek.

-Úttörők voltak, és teljesen újat hoztak a zenébe. Hasonló hatással a könnyűzenére talán a Beatles volt még, esetleg a Pink Floyd.

-Ami miatt több ezeknél (és más rock zenekaroknál) az a zenészek egyéni teljesítménye és a rengeteg stílust felölelő eklektikus, ezerarcú albumaik

-Szóval nem igen van náluk változatosabb zenekar, ami a dalszerzői tehetségük dicséri

-Koncertjeiken is ők nyújtották a legtöbbet a rajongóknak, 3-4 órás fellépéseiken csomó dalt mindig máshogy, kibővítve és kiszámíthatatlanul adtak elő.

-Náluk senki nem szólt bele a zenébe, még a produceri munkálatokba sem

-Úgy lettek szupersztárok és a legtöbb lemezt eladok egyike, hogy elutasították a kislemezslágereket, és az egész médiacirkuszt

Persze sokan megközelítették az aurájuk, az Aerosmith-től, Deep Purple-től kezdve a Guns n' Roses-on és a Queen-en át a The Who-ig vagy Van Halen-ig, de valami szikra és plusz hiányzik ha összehasonlítjuk a Zeppelinnel.



2020. febr. 7. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal cáfolnám az állításod, hogy nem igaz, amit a pontokban írsz, mert igaz. Viszont az nem igaz, hogy ők lettek volna minden idők legnagyobb együttese, mert más együttesek is hozták ezt a szintet, reszben egyező, meg reszben eltérő "pontokkal". Tehát mások az erényekkel. Így viszont nem lehet azt, mondani, hogy egyik jobb, mint a másik.

Én a Zeppelint egyébként sosem éreztem ennyire különlegesnek, a nagyon jók között kiemelkedőnek.

Alapból ez a "szikra" dolog teljesen szubjektív. Én például több szikrát érzek a Stonesban, vagy a korai Genesisben, érdekesebbnek tartom a Dire Straits-t, a Talking Heads-t, és a Roxy Musicot. Mert ugyebár nem azt irtad, hogy "hard rock zenekar", hanem csak azt, hogy "zenekar". És itt jönnek a képbe a műfajok. Almát nem igen lehet összehasonlítani a körtével, ahogy a műfajokat sem egymással, ergo, ha egy más műfajban tevékenykedő együttes más miatt jó, és máshogy jó, nem lehet eldönteni melyik erény ér többer. És itt visszérkeztünk a kiindulóponthoz.

2020. febr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
*más erényekkel
2020. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és, még egy dolgot nem értek, hogy minden idők legnagyobb zenekaráról beszélsz, de kb. csak hard rock együtteseket említesz, mintha kizárólag ebből a műfajból kerülhetne ki a "győztes". Ami nyilván nem így van.
2020. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem.


Jó zenekar voltak, Page valóban remek gitáros volt, JPJ és Bonham meg a rocktörténelem egyik legjobb ritmusszekcióját alkották. De:


1. A zenére gyakorolt hatásban nem csak a Beatles és a Pink Floyd, de a Velvet Underground is megelőzi. Tudod, nem csak a mainstream classic dadrock létezik.


2. A szövegeik szerintem elképesztően gyengék.


3. A koncertjeik egy idő után szerintem élvezhetetlennek és öncélúak lettek, nem véletlenül történt meg 1977-ben a nagy punkrobbanás.



És hogy a többi általad említett zenekarra is kitérjek röviden:


Aerosmith - Az első négy lemezük jó volt, utána felejtős.


Deep Purple - Nem bírom elviselni, számomra egyszerűen lélektelen a zenéjük.


Guns N' Roses - AFD jó lemez, utána Axl tönkretette az egészet.


Queen - Szintén elviselhetetlen, pszeudo-intellektuális aréna rock nulla érzelemmel.


The Who - Jó zenekar 1971-ig, nem mellesleg valószínűleg ők is nagyobb hatást gyakoroltak a rocktörténelemre, mint a Led Zeppelin.


Van Halen - Őket sem bírom, Eddie technikailag kétségkívül nagyon képzett gitáros, de sajnos nem tud dalokat írni. Plusz megteremtették a hajmetált, ami már önmagában emberiségellenes bűncselekmény.


Az első hozzászóló viszont jó dolgokat írt, a Roxy Music és a Talking Heads valóban úttörő és zseniális zenekarok voltak, csak sajnos Magyarországon valamiért még mindig a mainstream hetvenes évekbeli hard rockot tartják a könnyűzene csúcsának.

2020. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Az általad leírt szempontok alapján szerintem a Queen inkább kiérdemli ezt a címet.

Vagy akár a Metallica.

2020. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Részben egyetértek de nem minden idők legnagyobb zenekara.

Pont azért mert ott van pl. egy Black Sabbath:

- Megteremtette a Heavy és Doom Metalt.

- Első 6 albumuk meghatározta a későbbi zenei hangzást, szövegvilágot, mindent amit metalnak nevezünk, a hajmeresztő riffeket, sötét szólókat, a színpadi viselkedést stb.

- Sokszori tagcsere ellenére is visszaállt mindig a rend, rengeteg fellépés és nagyon nagy rajongói tábor.

- Mindig eredetiek maradtak, a Black Sabbath-tól albumig egészen a 13-mas albumig tudták a szintet tartani.(bár hozzáteszem Ozzy-val és Dio-val élte fénykorát ez a banda)

Akkor ott van a másik kortársa a Deep Purple:

- Minden idők leghangosabb koncertje.

- Megelőzték korukat, a Blues helyett őket a klasszikus zene ihlette így lényegében ők teremtették meg a későbbi komplexebb metal irányzatokat mint a prog metal, de az NWOBHM kialakulásában nagyon nagy szerepük volt.

- Egyetlen zenekar a 3 nagy közül ami még mindig aktív.

- Nagyon változatos hangzás.

Szóval szerintem a Black Sabbath illetve a Deep Purple nagyobb hatással volt a zenei világra mint a Led Zeppelin.

Annak ellenére mint mondtam a Led Zeppelin is nagyszerű, de véleményem szerint a kortársaik egyszerűen meghatározóbbak és újítóbbak voltak.

2020. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, a legnagyobb music nerdek 13 oldalas vitája a Zeppelinről:


[link]


A diskurzus néha már fárasztó, de igen érdekes véleményekkel is találkozhatunk.

2020. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik legnagyobb.
2020. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Én is nagyon értékelem őket!

Né'!: [link]

:)

2021. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobbak között van
2021. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!