Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi ez a dallam?

Mi ez a dallam?

Figyelt kérdés
Nagyon hülye kerdés, elnezést, de egyszerűen nem találom, és nagyon idegesít. Egy rövid kis dallam, valaminek a vége, és kb mindenki ismeri, akit kérdeztem, de senki nem tudja megmondani, hogy honnan van. A dallam e-c-c-d-c-e-f (azt hiszem, elég gyatrán kottázom, de a zongorán ez hangzott a leginkább úgy), a ritmus tá ti ti tá tá (talán szün) tá tá. Tényleg sajnálom, ennél jobban nem tudom elmagyarázni, mire gondolok. Remélem, valaki ráismer es meg tudja nekem mondani, hogy honnan származik ez a kis dallam. Előre is nagyon köszönöm.

2020. febr. 12. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fel tudnád valahová tölteni (akár zongorán elpötyögve, vagy énekelve)? Van egy tippem, de biztos nem erre gondoltál:

Az egyik régi Skála Coop reklámban hangott el, hogy "Pam para raram, pam pam". (Ha 30 alatti vagy, nem ismerheted.) :)

2020. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Basszus, ez nekem hogy nem jutott eszembe?! :D Köszi, itt a link: [link]
2020. febr. 13. 09:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Pákata Péter jó reggelt cìmű dalocskára emlékeztet.
2020. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pál,Kata,Péter jó reggelt..bocsi, ovis koromban hallottam utoljára :D

Youtube-on fent vannak ovis dalok ott megtalálod.

2020. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem, sajnos nem ez az, de köszönöm :)
2020. febr. 13. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Én továbbra is a Skála Kópéra tippelek (0:45-nél). :)

https://www.youtube.com/watch?v=GDQztwDc46U

2020. febr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, ez az a dallam, de szerintünk ezt is mar ugy vették át máshonnan. mindenesetre köszönöm :)
2020. febr. 13. 23:22
 8/8 SuperBen válasza:
At a Darktown Cake Walk by Charles Hale (1899) hasonló elemeket tartalmaz
2020. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!