Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől lesz egy dalszöveg...

Mitől lesz egy dalszöveg mély? Tudtok példát írni rá?

Figyelt kérdés
És ha valaminek mély a szövege, akkor az jó?

2020. febr. 16. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pl. egy dalszöveg lehet mély, akkor ha olyan témát dolgoz fel, ami hát, mély, komoly(abb) dolog, pl. depresszió, de lehet olyan értelemben is mély egy dalszöveg, hogy nem tudod, vagy csak nehezen tudod kivenni a dalszövegből, hogy mi is a lényege, de nem olyan értelemben, hogy értelmetlen a szöveg, hanem hogy olyan, mint ha másról szólna, de mégsem. Példákat most így hírtelen nem tudnék mondani.
2020. febr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy jó-e vagy sem, azt nem tudom. Jónak lehet jó, természetesen, de ez is ízlés kérdése inkább.
2020. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1-2 Akkor lényegében az, ami komoly téma és az, ami másról szól, mint ami?


A másodikra tud valaki példákat írni?

2020. febr. 16. 23:04
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Például ha az egész dal egy metafora/allegória. A szöveg konkrétan szól valamiről, amit szavakkal is kifejez, de közben egy másik témáról (is) szól. Mondjuk olyan szófordulatok használatával, amelyek többértelműek.


Erre egy példa: Kendrick Lamar - These Walls. Ez a zene a falak motívumára épít, de a falnak több jelentése is van az adott dalban.


[link]


Nem feltétlenül lesz jó egy zene attól, ha mély a szövege. Nyilván nem mindig könnyű elválasztani az ilyen "fake deep" zenéket, azokat amelyek csak mélynek akarnak látszani, de közben közhelyesek vagy semmi újat nem hoznak, azoktól amelyek mögött tényleg egy eredeti gondolat van és nagy művészi értékkel bírnak. Alapvetően persze növelheti egy előadónak az elismertségét, a zenéje értékét ha képes igazán mély szövegeket írni, de azt is látni kell hogy nem minden zenének ez a funkciója, tehát rögtön félredobni és lebecsülni valamit aminek egyszerű a szövege sem jó. Illetve a szöveg az csak a munka egy része, ugyanannyira, vagy talán még inkább fontos a zenei megvalósítás.


Egy másik példa még egy mély, igényes szövegre: Lupe Fiasco - WAV Files

2020. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Nem teljesen értem ezt a "fake deep" dolgot. Erre is tudsz példát írni?
2020. febr. 16. 23:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 A fake deep zenék pl. pont azok, amiknek nincs sok értelmük, csak mélynek próbálnak látszani, de közben meg nagyon egyszerűek.
2020. febr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Vagyis, tegyük fel az olyan, mint mikor valaki a sajtról énekel, de közben meg a szerelemről is? Tudom a világ leghülyébb példája... De gondolom érted.
2020. febr. 16. 23:33
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
#7 Hát, hogy ha lenne olyan zene, akkor őszintén az már tényleg nagyon fake deep lenne.
2020. febr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, ezt értettem én is a fake deep alatt, egy olyan zene ami mélynek akar látszani de valójában egyáltalán nem az. Például hogy valakinek a zenéje látszólag egy társadalmi/személyes komoly problémát dolgoz fel, de igazából semmi értelmeset nem tud róla mondani. Amikor egy nem kifejezetten jó szövegíró többnek akar látszani, ami.


Konkrét példát most nehezen tudnék hozni, hiszen én nem nagyon hallgatok ilyen zenét. Legalábbis ezt szeretném gondolni magamról, aztán lehet hogy mások szerint az én zeném is fake lehetne, szóval ez egyáltalán nem egy 100%-ig objektív dolog. Logic újabb számait tudnám esetleg felhozni, ezekről érzem úgy hogy látványosan erőlködik bennük, hogy valami komolyat mondjon, de soha nem sikerül igazán.

2020. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46 & 2
2020. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!