Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ismertek ilyen oldalt? (Hegedű)

Ismertek ilyen oldalt? (Hegedű)

Figyelt kérdés
3 évet jártam zeneiskolába és játszani már egész jól játszom, ha a tanárom felírja a kottákhoz, hogy mikor melyik ujj jön. Tudom tök égő, de egyszerűen nem tanított meg soha kottát olvasni, egyszerűen szóba se jött soha. Olyan szinten persze igen, hogy violinkulcs, basszuskulcs stb, de azt nem tudom magamtól mikor melyik ujj jön, melyik húron. Tanárhoz már nem szeretnék járni pénzhiány miatt, ha beírom a googlébe, hogy kottaolvasás, akkor alapvető dolgok jönnek, de azt konkrétan honnan/hogy tanulhatnám meg, hogy a hegedűn, hogy kell lejátszani? Mivel a hangokat magamtól már eltalálom, a lefogással nincs gondom, csak beazonosítani nem tudom, ha kottát látok. Nem tudom értitek e a problémám. Ehhez keresek netes oldalt vagy youtube oldalt, akár angol, német nyelven is. Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2020. márc. 12. 13:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, oldalt nem tudok, de telán ez segít:

G-húr: G (üres), A, H, C

D-húr: D (üres), E, F, G

A-húr: A (üres), H, C, D

E-húr: E (üres), F, G, A

Magyarul: C, D, E, F, G, A, H hangok jönnek sorban.

Remélem tudtam segíteni! Sok sikert!

2020. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!