Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy hívják ezt a zenét? Az...

Hogy hívják ezt a zenét? Az Így neveld a sárkányodban volt, de sehol sem találom.

Figyelt kérdés

Annál a résznél van, amikor Hablaty lelőtte a hálóval a Fogatlant, és ahelyett, hogy megölné, kiszabadítja, aztán a sárkány ráugrik, és belenéznek hosszasan egymás szemébe, KÖZBEN van egy zene, ami nem is tudom, hogy milyen stílusu...

Ír ? Skót ?

Vagy valami ilyesmi.

Skót duda, meg elektromos gitárt véltem benne felismerni.

De nem tudom, hogy pontosan mi, meg milyen fajta, de nagyon tetszik :D

Nem ismeri valaki ?

Szerintem nincs kizárva, hogy egy rock/metál zene is lehet.


17/L



#zene #rock #skót #igy neveld a sarkanyod
2020. ápr. 9. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Töltsd le a Shazam alkalmazást a telefonodra.
2020. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írd be youtube-ra angolul a nevét a filmnek(vagy rövidítve HTTYD), írd mellé, hogy songs, aztán valszeg ki fog adni egy albumot és ott tudsz keresgélni.
2020. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szám, amire gondolsz az alábbi:

https://www.youtube.com/watch?v=BVp_KdNQaRU&list=PLbd8mEjGKX..


A film(ek) zenéjét az angol John Powell szerezte, aki elmondása szerint sok ihletet merített különböző kelta és északi népek népzenéjéből (példának a skótot hozta fel, miután részben ő maga is skót) és rengeteg hangszert használt fel az ő kultúrájukból a zenékhez. Utóbbira példa a skót duda, a kiscimbalom, az ír furulya és a csembaló.

[link]


A zene műfajilag nem nevezhető sem rock-nak, metálnak pláne nem. Az ír és skót nem műfajok, de az népzenéjük bizonyos elemei fel lettek használva. A filmzenék műfaja soundtrack (vagyis betétzene), de ha nagyon választani kéne, inkább klasszikusnak mondanám.

2020. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi srácok a hsz.-eket!

Ment a zöld mindenkinek :)

Ami azt illeti, alkalmazásokkal már próbáltam régebben zenéket keresni, de sajna sokszor sikertelenül, valamiért némelyik zenét nem veszik be...


A soundtracks-ekből meghallgattam sokat, csak valahogyan nem akadtam rá, pedig ezt a borítósat is néztem :D

És hálás vagyok érte, hogy megkerested nekem :))


A háttérsztorit nem ismertem hozzá, de érdekesnek találom.

Igen, sejtettem, hogy valami skót beütés van benne.

Biztosan a kelta motívumok miatt tetszett meg :D :D


Rock-ot, metált azért írtam, mert simán elmehetne az az egy rész, ami pl. a 3:55-4:09nél van.

Az a hangszer, ezzel a gitárhangzással -véleményem szerint- nagyon passzol, és nagyon ütős :D

El tudnám képzelni egy jó rock, heavy metal zenében :D

Lehet, hogy ez a gondolat miatt, meg a filmbeni részlet miatt, ahol szintén a zenéből csak ennyi van bevágva, emiatt gondolhattam, hogy valami skót rock téma lehet :) Legalábbis bíztam benne :D


Köszi még 1x ! :)

2020. ápr. 10. 03:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!