Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a kedvenc komolyzenei...

Melyik a kedvenc komolyzenei számotok?

Figyelt kérdés
Mostanság egyre jobban kezdtem érdeklődni a komoyzenei számok iránt és érdekel a véleményetek hogy melyik a kedvencetek, és mit szerettek benne?

2020. ápr. 10. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs konkrét kedvenc darab, de zeneszerzők közül meleg szívvel ajánlom Chopint, Liszt Ferencet a romantikusok közül, illetve par mai gyanánt Yann Tiersen, Ludovico Einaudi, Arvo Pärt.

Szeretem, mert rendkívül kifejező, könnyen lehet rájuk álmodozni, gondolkodni. Sokszor meg is nyugtat. Ha érdekel, írj rám és szívesen küldök konkrét zenéket.

2020. ápr. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha komolyzenének számít, bár ég Jazz akkor Glenn Miller - String Of Pearls
2020. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szinte minden, amit Dmitrij Hvorosztovszkij adott elő.

Pl. ez:

https://www.youtube.com/watch?v=wpJ6wvXCxBo


vagy ez:

https://www.youtube.com/watch?v=gYDFPpSN0dE

de ez Pavarotti előadásában is gyönyörű:

https://www.youtube.com/watch?v=tciEpuPhJx0


Nagyon sok kedvencem van.

2020. ápr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Klasszikusokat es nepszerueket mondok a sokbol: Smetana: Moldva. Felér egy meditacioval, teljesen a folyóra hangol. Puccini: Nessun dorma. Mert alapmü. Brahms: Magyar táncok. Nem kell mondanom, miert, szerintem. :) Mozart Varazsfuvola, az Ej kiralynoje aria Miklosa Erikatol-mert buszke vagyok rá. Erkel Ferrnc: Bánk bán. Egyik kedvenc operám és Simándy Jozsef eloadasaban a Hazám-hazâm fenomenalis. Aranjuez: Joaquin Rodrigo Adagio-ja. Mert szenvedelyesen lágy. Tsaikovski: Waltz of Flowers es Swan Lake Mert Tsaikovski mindenkepp es mindig jöhet. Karl Jenkis: Adiemus. Mert a world zene nekem relax. Orff: Carmina Burana. Mert kilendít egy-egy depressziv pillanatombol de a realitasba. Vivaldi: 4 evszak, es a tavasz. Csupa élet! Grieg: Peer Gynt, A hajnal szvít. Ez az ébresztöm es jol indul a nap. Pachelbel: Canon in D mayor. Mert kell a lelkemnek a nyugalom is. Bach: Air a D-dúr szvitböl. Mert gyonyorü es meditativ. Azt hiszem befejezem-igy is tultengtem :)
2020. ápr. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak 1-et szabad, akkor talán Mozart: Requiem. Minden benne van nagyjából, illetve a megírásának körülményei is lenyűgözőek, talán azért is ilyen, mert több szerző közreműködött úgymond.
2020. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!