Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan "gondozzam" a gitáromat...

Hogyan "gondozzam" a gitáromat? Hogyan kell karban/rendben tartani? Vannak alap dolgok, amit fontos lehet betartani, hogy minél tovább hibátlan minőségű legyen?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt:

Minden gitározás-gyakorlás után le kell hangolni, majd ha újra használni akarom, akkor meg vissza ?


Ha mindig, minden nap használom, mindig fel van hangolva, akkor nem vetemedik el, hajlik meg-görbül el a nyaka ?


Nincs sajnos helye szegénykének, ezért egy kanapén van rajta, nekiállítva a háttámlának.

Amikor poros lesz, akkor letörlöm egy finom kendővel.


Kezdő gitáros vagyok, és érdekelne, hogy hogyan tudom rendben tartani a gityómat :))


Köszii!


17/L


(UI.: Ti mit játszotok leginkább ?)



2020. máj. 10. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell vele csinálni, csak a páratartalomra kell ügyelni, ne legyen nagyon alacsony. De ez nem igazán fordul elő.
2020. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:

Nem kell le-fel hangolgatni, maradhat behangolva végig, nem lesz tőle semmi baja. A kanapén támasztás viszont nem biztos, hogy a legjobb ötlet. Érdemes venni egy gitártartó állványt, ilyesmit:

[link]


Amit viszont megtehetsz, az az, hogy gitározások előtt moss kezet, így a húrok hosszabb élettartalmúak lesznek.

2020. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Falra szerelhető tartón érdemes tárolni. Hangszer boltokban is úgy várnak a gazdira. Biztonságosabb bárminél. Karbantartás pedig oké a száraz ronggyal. Ennyi. Jó zenélést✌️
2020. máj. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat.

Már azt hittem, hogy kellene valamit csinálni vele (pl ez a fel-le hangolás) amit eddig nem tettem.

De akkor megkönnyebbültem.

Nektek is jó gitározást! 🤘

2020. máj. 11. 11:01
 5/5 Waff ***** válasza:

Fontos hogy mindig SZÁRAZ, lehetőleg egy pamut, frottír darabbal tisztogasd.

Vannak ilyen gitárápoló bizbaszok...ha van rá igényed. Én a dunlop fogólap-kezelő kenceficéjét (citromolaj) használom nagynéha...azon kívül hogy jó illatú lesz egy kis ideig a gitárod én más hasznát eddig még nem fedeztem fel.

2020. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!