Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jobbkezesként mekkora probléma...

Jobbkezesként mekkora probléma a balkezes gitár?

Figyelt kérdés

Akusztikus gitárról van szó, csak itthoni használatra, szóval se erősítőt nem tervezek rákötni semmi ilyet. Ha átrakja valaki a húrokat, hogy jobb kéz felől legyenek felülről a vastagtól a vékonyig a húrok, az ugye nem kellene, hogy okozzon bármiféle problémát?


(esztétikailag még jobb is így mert akkor alul van az a fekete doboz szerű rész ami a hangosításhoz kell, de azt nem akarom használni, így leglább nem látszik)



2020. máj. 12. 11:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval úgy értem, hogy eredetileg valószínűleg kialakításra balkezes a gitár, de én jobb kézzel szeretném használni úgy hogy átrakatom a húrokat úgy mint egy jobbkezes hangszernél
2020. máj. 12. 11:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya, de a húrok magasságát lehet, hogy állítani kell majd, hogy rendesen le tudd fogni.
2020. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:

De, nagyon is van akadálya. Néhány klasszikus gitárt leszámítva minden akusztikus gitárnál egyrészt aszimmetrikus kialakítású a nyereg (a nyereg az a rész, amire hátul, a hitár testén felfekszenek a húrok), illetve ferdén is van belemarva a hídba. Ez azért kell, hogy az intonáció kb. jó legyen. Ha valaki simán csak áthúrozza balkezesre, akkor hamis lesz a hangszer. Új híd és nyereg kellene, aminek az anyag- és munkadíja nem kevés.


De kérdező, biztos vagy benne, hogy ez balkezes gitár? Jobbkezes gitárnál bal kézre kell, hogy essenek felülről lefelé a vastagtól a vékonyig a húrok. És szerintem neked pont ilyen most, azaz frankón simán jobbkezes a gitárod.

2020. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A gitár balkezes ez biztos, de írtam az üzletnek, és mint kiderült balkezeset küldtek valami hiba folytán, de ki lehet cserélni jobbkezesre
2020. máj. 12. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg ekkora hülye vagy?????? Cseréltesd ki, kérj kártérítést!!!!
2020. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nem vagyok hülye, mikor utánanéztem akkor bizonyosodtam meg hogy nem rendeltem rosszat csak véletlenül rosszat postáztak, így természetesen kicserélik


(a kérdés arra az esetre vonatkozott ha véletlenül én rendeltem volna rosszat, vagyis balkezeset)

2020. máj. 13. 21:24
 7/7 Waff ***** válasza:
Minek vettél elektroakusztikus gitárt ha nem haszálod az elektrinikát?...sőt zavar az a "fekete kis doboz ami a hangosításhoz kell"?
2020. máj. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!